powrót

Faktura VAT

Faktura VAT jest to najczęstszy rodzaj wystawianych dokumentów. W naszym serwisie wystawisz ją w zakładce „Nowa Faktura” ,wybierając interesującą Cię opcje z dostępnych rodzajów.

Faktura VAT

Po przejściu do formularz numer faktury, miejsce i data wystawienia będą już uzupełnione. Jeśli potrzebujesz dodatkowo wskaż datę dokonania dostawy towarów, wykonania usługi i sprzedaży. Według własnych potrzeb modyfikuj ww. pola by wystawiona faktura jak najlepiej odzwierciedlała zapotrzebowania Twojej działalności (kiedy np. usługa została już wcześniej wykonana).

Dzięki wcześniejszemu zarejestrowaniu firmy nie musisz wypełniać pola Sprzedawcy (poza szybką zmianą numeru telefonu czy adresu e-mail).

Nabywca

Natomiast odbiorcę możesz wybrać z zapisanych już Klientów lub skorzystać z takiego ułatwienia jak pobrania danych z bazy Głównego Urzędu Statystycznego. W takim przypadku dane zostaną automatycznie uzupełnione, a Tobie pozostanie tylko wpisanie adresu e-mail i telefonu (jeśli oczywiście chcesz). Zapisuj dane klienta – w przyszłości jeśli będziesz ponownie wystawiał mu fakturę wystarczy, że wybierzesz go z listy, klikając w nazwę nabywcy.

Pobierz dane GUS

Wprowadziliśmy dla Ciebie opcje do wpisania dodatkowych pól dla Jednostki Samorządu Terytorialnego np. gminy, szkoły, urzędu. Bez obaw jeśli pola pozostawisz puste nie będą widoczne na fakturze.

W kolejnej sekcji wypełniasz dane dotyczące usługi/towaru. Ponownie jak wcześniej wybierz pozycje z listy lub wypełnij samodzielnie wszystkie pola w zależności od potrzeb.

Pozycje na fakturze

Jeżeli towarów i usług jest więcej dodaj pozycje wskazując ilość z listy i klikając w odpowiednią opcję. Na końcu każdego wiersza możesz też je usunąć ikoną kosza.

W ostatnim polu wybierz opcję dotyczącą zapłaty. Po rozwinięciu tego pola pojawią się dodatkowe formy płatności takiej jak: gotówka, przelew, przelew 7 dni, przelew 14 dni, przelew 21 dni, karta płatnicza, barter, czek, za pobraniem, kompensata, weksel, Paypal, PayU, Blik,przelew - zapłacono, Akredytywa.

Formy płatności

Wskazujesz też termin zapłaty. Co ważne – nie może być ona wcześniejsza niż dzień wystawienia faktury, ilość dni oraz to, jaką kwotę już otrzymano. Możesz również wpisać swoje uwagi oraz podać rachunek bankowy. Po co?

Dzięki podaniu swojego rachunku bankowego włączysz przycisk płatności online umieszczony na fakturze. Dzięki tej opcji odbiorca faktury wygodnie skorzysta z opcji dostępnej na fakturze zostanie przekierowany do banku i wykona przelew natychmiastowy do Ciebie. O szczegółach tej usługi pisaliśmy już w tutaj.

Dodatkowe przydatne funkcje to poinformowanie Nabywcy smsem i wiadomością e-mail o wystawieniu faktury i również „Pieczęć prewencyjna umieszczona na fakturze”. Jest to znak umieszczony na fakturze informujący, że taka spłata jest monitorowana przez naszą firmę.

Po wypełnieniu wszystkich pól wystarczy już tylko wystawić fakturę.


Wystaw fakturę VAT