Rachunek

01.01.2017

Przychodzi taki czas, kiedy za wykonaną usługę musisz wystawić kontrahentowi rachunek. Z pomocą przychodzi nasz serwis. Nie potrzebujesz dużo czasu, by w kilka chwil wystawić taki dokument. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią zakładkę i już przystępujesz do działania.

jak wystawić rachunek - krok 1.

Jeśli potrzebujesz, najpierw wypełnij datę wystawienia i czego dotyczy rachunek – może to być np. dokonanie dostawy towarów.

W dowolnym momencie zmieniaj swój adres e-mail lub numer telefonu (pozostałe dane firmy zaktualizujesz w „Ustawieniach”). W formularzu obok wypełnij samodzielnie dane nabywcy, wybierz z listy lub pobierz dane z bazy GUS – jak Ci wygodniej. Pamiętaj też, że przed wystawieniem jakiejkolwiek faktury/rachunku w serwisie możesz zaktualizować swoją bazę klientów i tam wcześniej dodać kontrahentów, z którymi współpracujesz. Będą oni wtedy dostępni jako wybór z listy – co z pewnością skróci czas wystawienia dokumentu.

sowa poleca portal

W kolejnym kroku określ czego dotyczy Twój rachunek. Jest możliwość dodania procentowego lub kwotowego rabatu – dla np. Twoich stałych klientów.

jak wystawić rachunek - krok 2.

Wskaż swój numer rachunku bankowego. Dzięki temu po zaznaczeniu opcji „Przycisk płatności online umieszczony na fakturze” odbiorca za naszym pośrednictwem w łatwy i natychmiastowy sposób dokona ekspresowy przelew do Ciebie. W kilka chwil otrzymasz zapłatę na swoim koncie.

jak wystawić rachunek - krok 3.

Chcesz poinformować nabywcę o wystawionej fakturze? Nie musisz tracić czasu na wysyłania smsa czy wiadomości e-mail. Wystarczy, że przy polu nabywcy uzupełniłeś jego adres e-mail lub numer telefonu, a po wystawieniu faktury my prześlemy do niego informację.

Prawda, że to szybkie i proste?

WYSTAW RACHUNEK

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program