Faktura VAT
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Po przejściu do formularz numer faktury, miejsce i data wystawienia będą już uzupełnione. Jeśli potrzebujesz dodatkowo wskaż datę dokonania dostawy towarów, wykonania usługi i sprzedaży. Według własnych potrzeb modyfikuj ww. pola by wystawiona faktura jak najlepiej odzwierciedlała zapotrzebowania Twojej działalności (kiedy np. usługa została już wcześniej wykonana).
Dzięki wcześniejszemu zarejestrowaniu firmy nie musisz wypełniać pola Kontrahenta (poza szybką zmianą numeru telefonu czy adresu e-mail).
Natomiast odbiorcę możesz wybrać z zapisanych już Klientów lub skorzystać z takiego ułatwienia jak pobrania danych z bazy Głównego Urzędu Statystycznego. W takim przypadku dane zostaną automatycznie uzupełnione, a Tobie pozostanie tylko wpisanie adresu e-mail i telefonu (jeśli oczywiście chcesz). Zapisuj dane klienta – w przyszłości jeśli będziesz ponownie wystawiał mu fakturę wystarczy, że wybierzesz go z listy, klikając w nazwę nabywcy.
Wprowadziliśmy dla Ciebie opcje do wpisania dodatkowych pól dla Jednostki Samorządu Terytorialnego np. gminy, szkoły, urzędu. Bez obaw jeśli pola pozostawisz puste nie będą widoczne na fakturze.
W kolejnej sekcji wypełniasz dane dotyczące usługi/towaru. Ponownie jak wcześniej wybierz pozycje z listy lub wypełnij samodzielnie wszystkie pola w zależności od potrzeb.
Rozpocznij fakturowanie z intuicyjnym programem do faktur
Jeżeli towarów i usług jest więcej dodaj pozycje wskazując ilość z listy i klikając w odpowiednią opcję. Na końcu każdego wiersza możesz też je usunąć ikoną kosza.
W ostatnim polu wybierz opcję dotyczącą zapłaty. Po rozwinięciu tego pola pojawią się dodatkowe formy płatności takiej jak: gotówka, przelew, przelew 7 dni, przelew 14 dni, przelew 21 dni, karta płatnicza, barter, czek, za pobraniem, kompensata, weksel, Paypal, PayU, Blik, przelew – zapłacono, Akredytywa.
Wskazujesz też termin zapłaty. Co ważne – nie może być ona wcześniejsza niż dzień wystawienia faktury, ilość dni oraz to, jaką kwotę już otrzymano. Możesz również wpisać swoje uwagi oraz podać rachunek bankowy. Po co?
Dzięki podaniu swojego rachunku bankowego włączysz przycisk płatności online umieszczony na fakturze. Ta opcja umożliwia odbiorcy faktury wygodne skorzystanie z opcji dostępnej na fakturze – zostanie przekierowany do banku i wykona przelew natychmiastowy do Ciebie. O szczegółach tej usługi pisaliśmy już w tutaj.
Dodatkowe przydatne funkcje to poinformowanie Nabywcy smsem i wiadomością e-mail o wystawieniu faktury i również „Pieczęć prewencyjna umieszczona na fakturze”. Jest to znak umieszczony na fakturze informujący, że taka spłata jest monitorowana przez naszą firmę.
Po wypełnieniu wszystkich pól wystarczy już tylko wystawić fakturę.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej