Wymień faktury na gotówkę. Finansowanie faktur i windykacja.
10.07.2020 (Aktualizacja: 07.10.2024)
10.07.2020 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Dlatego w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy muszą uzbroić się w narzędzia, które będą w stanie poprawić kondycję i płynność finansową ich firm. W innym przypadku jedyne w co mogą się uzbroić to cierpliwość w oczekiwaniu na zapłatę. Projektując nową Fakturę.pl postanowiliśmy wyposażyć przedsiębiorców w narzędzia niezbędne przeciwdziałaniu utracie płynności oraz takie, które pomogą zmotywować kontrahenta, który spóźnia się z płatnością.
To usługa, dzięki której pieniądze z wystawionej faktury możesz otrzymać przed wyznaczonym terminem. Prowadzisz własną firmę, zatrudniasz pracowników, pilnujesz rachunków, szukasz nowych obszarów rozwoju i pozyskujesz nowych klientów. No właśnie… wśród tych klientów są i tacy, którzy stosują wydłużone terminy płatności faktur i tego samego oczekują od Ciebie. Prowadzenie biznesu w sytuacji, gdy kontrahenci wymagają długich terminów płatności nie jest prostą sprawą – zwłaszcza gdy samemu trzeba na bieżąco regulować swoje zobowiązania.
Poznaj nasz polecany program do faktur
Finansowanie faktur w tym przypadku pomaga uzyskać środki z faktur wcześniej, tak abyś mógł wykorzystać je na sprawy firmowe. Finansowanie faktur nie tylko wpływa na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa, ale również pozwala Ci realizować zlecenia, na których sfinansowanie w innym przypadku nie miałbyś środków. Rozumiemy problemy jakie mogą wywołać opóźnienia w płatnościach. Chcąc wesprzeć codzienną działalność polskich przedsiębiorstw wprowadzamy usługę, dzięki której środki pieniężne z tytułu wystawionej już faktury odbierzesz błyskawicznie. Dzięki temu łatwo pozyskasz pieniądze na obrót, a Twój klient zyskasz czas na uregulowanie swoich zobowiązań.
Przykład: Wystawiasz fakturę terminową, pieniądze są Ci niezbędne do wykonania kontraktu, wykorzystujesz finansowanie faktur i pieniądze masz na koncie nawet tego samego dnia!
Przeterminowane faktury, brak pieniędzy na opłacenie kosztów, problemy z płynnością – to zmartwienia, które nie są obce większości przedsiębiorców. Badania wskazują, iż ponad 80% polskich firm miało problem związany z opóźnieniami w płatnościach. Z jednej strony potrzebujesz szybko środków, z drugiej nie chcesz psuć relacji z kontrahentem upominając się o swoje pieniądze. Windykacja nie kojarzy się dobrze – wysokie koszty, angażowanie prawnika, strata czasu. Tymczasem większość długów udaje się odzyskać już po pierwszym telefonie negocjatora. Statystycznie masz 90% szans na szybki wpływ środków za fakturę, jeśli tylko upomnisz się o nie w ciągu 30 dni od daty opóźnienia.
W wielu sytuacjach samo wspomnienie terminu windykacja, potrafi skutecznie zmotywować kontrahenta do zajrzenia głębiej do kieszeni i wykonania przelewu. Dlatego w nowej Fakturze.pl masz możliwość skorzystania z szeregu usług takich jaki Pieczęć prewencyjna, Wezwanie do zapłaty, Telefon windykacyjny, Windykacja Faktur, czy Pogotowie Prawne. Usługi windykacyjne pomogą uchronić Twoją firmę przed opóźnieniami w płatności, a w razie gdyby Twój kontrahent nie zapłacił w terminie, pomogą odzyskać należne Ci środki.
Przykład: Kiedy Twój kontrahent spóźnia się zapłatą za usługi lub nie dotrzymuje omówionych wcześniej terminów, wykorzystaj narzędzia windykacyjne, by odzyskać należne Ci pieniądze.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej