Rachunek
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Jeśli potrzebujesz, najpierw wypełnij datę wystawienia i czego dotyczy rachunek – może to być np. dokonanie dostawy towarów.
W dowolnym momencie zmieniaj swój adres e-mail lub numer telefonu (pozostałe dane firmy zaktualizujesz w „Ustawieniach”). W formularzu obok wypełnij samodzielnie dane nabywcy, wybierz z listy lub pobierz dane z bazy GUS – jak Ci wygodniej. Pamiętaj też, że przed wystawieniem jakiejkolwiek faktury/rachunku w serwisie możesz zaktualizować swoją bazę klientów i tam wcześniej dodać kontrahentów, z którymi współpracujesz. Będą oni wtedy dostępni jako wybór z listy – co z pewnością skróci czas wystawienia dokumentu.
W kolejnym kroku określ czego dotyczy Twój rachunek. Jest możliwość dodania procentowego lub kwotowego rabatu – dla np. Twoich stałych klientów.
Wskaż swój numer rachunku bankowego. Dzięki temu po zaznaczeniu opcji „Przycisk płatności online umieszczony na fakturze” odbiorca za naszym pośrednictwem w łatwy i natychmiastowy sposób dokona ekspresowy przelew do Ciebie. W kilka chwil otrzymasz zapłatę na swoim koncie.
Chcesz poinformować nabywcę o wystawionej fakturze? Nie musisz tracić czasu na wysyłania smsa czy wiadomości e-mail. Wystarczy, że przy polu nabywcy uzupełniłeś jego adres e-mail lub numer telefonu, a po wystawieniu faktury my prześlemy do niego informację.
Kliknij, aby poznać funkcje naszego programu do faktur
Prawda, że to szybkie i proste?
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej