Rachunek
01.01.2017 (Aktualizacja: 23.01.2025)
01.01.2017 (Aktualizacja: 23.01.2025)
Jeśli potrzebujesz, najpierw wypełnij datę wystawienia i czego dotyczy rachunek – może to być np. dokonanie dostawy towarów.
W dowolnym momencie zmieniaj swój adres e-mail lub numer telefonu (pozostałe dane firmy zaktualizujesz w „Ustawieniach”). W formularzu obok wypełnij samodzielnie dane nabywcy, wybierz z listy lub pobierz dane z bazy GUS – jak Ci wygodniej. Pamiętaj też, że przed wystawieniem jakiejkolwiek faktury/rachunku w serwisie możesz zaktualizować swoją bazę klientów i tam wcześniej dodać kontrahentów, z którymi współpracujesz. Będą oni wtedy dostępni jako wybór z listy – co z pewnością skróci czas wystawienia dokumentu.
W kolejnym kroku określ czego dotyczy Twój rachunek. Jest możliwość dodania procentowego lub kwotowego rabatu – dla np. Twoich stałych klientów.
Wskaż swój numer rachunku bankowego. Dzięki temu po zaznaczeniu opcji „Przycisk płatności online umieszczony na fakturze” odbiorca za naszym pośrednictwem w łatwy i natychmiastowy sposób dokona ekspresowy przelew do Ciebie. W kilka chwil otrzymasz zapłatę na swoim koncie.
Chcesz poinformować nabywcę o wystawionej fakturze? Nie musisz tracić czasu na wysyłania smsa czy wiadomości e-mail. Wystarczy, że przy polu nabywcy uzupełniłeś jego adres e-mail lub numer telefonu, a po wystawieniu faktury my prześlemy do niego informację.
Kliknij, aby poznać funkcje naszego programu do faktur
Prawda, że to szybkie i proste?
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
11.04.2025 (Aktualizacja: 15.04.2025)
Rok 2025 przynosi zmiany, które mają znaczenie dla wszystkich podatników w Polsce. Kwota wolna od podatku to temat budzący zawsze duże zainteresowanie, zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób zatrudnionych na etacie. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest kwota wolna od podatku, jak wpływa na nasze wynagrodzenia, jakie zmiany nas czekają i jak wygląda sytuacja w innych krajach.
czytaj dalej04.04.2025 (Aktualizacja: 15.04.2025)
W świecie podatków i fakturowania każdy szczegół ma znaczenie. Od 1 października 2020 roku podatnicy VAT zostali zobowiązani do oznaczania sprzedaży odpowiednimi kodami GTU. W tym artykule wyjaśniamy, czym są kody GTU, kto musi je stosować oraz jak poprawnie przypisywać towary i usługi do odpowiednich kategorii.
czytaj dalej24.03.2025 (Aktualizacja: 11.04.2025)
Podatek dochodowy to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby pracujące na etacie, prowadzone działalności gospodarcze czy uzyskujące dochody z innych źródeł. Ile wynosi podatek dochodowy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od formy opodatkowania, źródła dochodu oraz wysokości uzyskanych przychodów. W artykule poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak obliczyć podatek dochodowy i jakie zasady obowiązują w 2024 roku.
czytaj dalej