powrót

Faktura korygująca

Faktura korygująca – jest to faktura wystawiana w momencie, gdy dane na wystawionej już fakturze (np. z powodu błędu czy aktualizacji) wymagają zmodyfikowania. Program Faktura.pl umożliwia wystawienie faktury korygującej do dokumentów księgowych. Formularz takiej faktury korygującej odpowiada przepisom prawa i zawiera wszystkie niezbędne elementy. Wystarczy, że podstawisz do niego prawidłowe dane. Żeby wystawić fakturę korygującą przejdź do zakładki „Dokumenty” i przy interesującym Cię dokumencie skorzystaj z opcji rozszerzenia (trzy kropki) i wybierz z listy funkcję „Wystaw korektę”.

Faktura korygująca

Następnie popraw dane, które ulegają zmianie. Podczas uzupełniania dokumentu masz również podgląd do pozycji, które wcześniej znajdowały się przed wprowadzanymi przez Ciebie zmianami.

Pozycje przed korektą i stan aktualny

Pamiętaj o podaniu przyczyny korekty. Zrobisz to w specjalnie przeznaczonym do tego celu polu.

Przyczyna korekty

Gdy naniesiesz już wszystkie poprawki, możesz wystawić fakturę korygującą. Pamiętaj, aby odbiorca korekty jak najszybciej otrzymał poprawny dokument – pomocne w tym przypadku będą zaznaczone takie bezpłatne opcje jak „Wysyłka faktury mailem do odbiorcy” czy „Powiadomienie SMS odbiorcy o wystawionej fakturze”.

Dodatkowe opcje

Zaznacz opcję, z której chcesz skorzystać. Na wystawionej fakturze korygującej znajdą się wszystkie wymagane przez prawo dane.

Faktura korygująca po wystawieniu

Wystawiając taki dokument jak Faktura VAT starasz się od razu wypełnić go prawidłowo. Jednak wiedząc, że w Faktura.pl bez obaw i prawidłowo wystawisz do niego korektę, możesz być spokojny, że jeśli sytuacja będzie tego wymagała, Ty będziesz na nią przygotowany.


Wystaw fakturę korygującą