Faktura vat marża
01.01.2017
01.01.2017
Najpierw z listy wybierz rodzaj działalności, którą wykonujesz.
W zależności od Twojego wyboru dostosujemy tytuł. Następnie wskaż miejsce i datę wystawienia faktury oraz datę dokonania dostawy towarów, wykonania usługi czy sprzedaży. W następnym kroku możesz zająć się wypełnianiem pól dotyczących nadawcy (będą już wypełnione danymi uzupełnionymi podczas rejestracji) oraz odbiorcy (uzupełnij je sam, wybierz z listy lub wpisz NIP firmy i pobierz dane GUS). Gotowe?
Teraz możesz zająć się wypełnianiem szczegółów zamówienia. Niezależnie czy będzie to jakiś obraz, wycieczka, samochód czy jakiś antyczny mebel wpisz po prostu towar i usługę, jednostkę miary (pamiętaj, że jeśli brakuje Ci jakiejś pozycji możesz ją dodać w ustawieniach), ilość, cenę, procentowy rabat.
W kolejnym kroku wypełnij dane dotyczące formy zapłaty – płatność gotówką? Przelewem? Karta płatniczą? A może jeszcze inna forma płatności. To miejsce gdzie wybierzesz dogodny sposób dla siebie. Możesz też uwzględnić kwotę, którą już otrzymano – informacja ta również znajdzie się na fakturze.
Na końcu pamiętaj, że możesz skorzystać z dodatkowych opcji – powiadomienie Klienta smsem lub e-mailem o fakturze, dodanie przycisku płatności online (za naszym pośrednictwem) oraz pieczęci prewencyjnej (informacji o monitorowaniu płatności).
Faktura po zapisaniu jest gotowa do pobrania. Prawda, że to proste?
Polecane artykuły
16.11.2022
Księgowość online to oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Nasze inteligentne algorytmy pomogą Ci ze wszelkimi zadaniami księgowymi, a jeżeli dopadną Ciebie wątpliwości, to zawsze możesz zadzwonić do naszego eksperta, który w ramach abonamentu wytłumaczy wszystko, co Cię trapi. Poniżej za to odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez naszych użytkowników.
czytaj dalej10.11.2022
Daniną solidarnościową nazywa się podatek dla najbogatszych. Dotyczy to osób o dochodach przekraczających 1 000 000 zł, gdzie dochód = przychód – koszty uzyskania przychodu. Daninę solidarnościową oblicza się w momencie sporządzania rozliczenia rocznego. Podstawą obliczenia stanowi nadwyżka ponad 1 000 000,00 zł sumy dochodów podlegających opodatkowaniu (Danina solidarnościowa dotyczy podatku na skali podatkowej oraz podatku liniowego. Nie dotyczy ryczałtu).
czytaj dalej10.11.2022
Skala podatkowa zwana również opodatkowaniem na zasadach ogólnych jest najpopularniejszą formą opodatkowania. Jest ona dostępna dla każdego przedsiębiorcy. Podstawę opodatkowania podatkiem stanowi dochód.
czytaj dalej