Faktura korygująca

01.01.2017

Faktura korygująca – jest to faktura wystawiana w momencie, gdy dane na wystawionej już fakturze (np. z powodu błędu czy aktualizacji) wymagają zmodyfikowania. Program Faktura.pl umożliwia wystawienie faktury korygującej do dokumentów księgowych. Formularz takiej faktury korygującej odpowiada przepisom prawa i zawiera wszystkie niezbędne elementy. Wystarczy, że podstawisz do niego prawidłowe dane.

Żeby wystawić fakturę korygującą przejdź do zakładki „Dokumenty” i przy interesującym Cię dokumencie skorzystaj z opcji rozszerzenia (trzy kropki) i wybierz z listy funkcję „Wystaw korektę”.

jak wystawić fakturę korygującą - krok 1.Następnie popraw dane, które ulegają zmianie. Podczas uzupełniania dokumentu masz również podgląd do pozycji, które wcześniej znajdowały się przed wprowadzanymi przez Ciebie zmianami.

jak wystawić fakturę korygującą - krok 1.

Pamiętaj o podaniu przyczyny korekty. Zrobisz to w specjalnie przeznaczonym do tego celu polu.

jak wystawić fakturę korygującą - krok 3.Gdy naniesiesz już wszystkie poprawki, możesz wystawić fakturę korygującą. Pamiętaj, aby odbiorca korekty jak najszybciej otrzymał poprawny dokument – pomocne w tym przypadku będą zaznaczone takie bezpłatne opcje jak „Wysyłka faktury mailem do odbiorcy” czy „Powiadomienie SMS odbiorcy o wystawionej fakturze”.

jak wystawić fakturę korygującą - krok 4.

Zaznacz opcję, z której chcesz skorzystać. Na wystawionej fakturze korygującej znajdą się wszystkie wymagane przez prawo dane.

sowa poleca portal

Wystawiając taki dokument jak Faktura VAT starasz się od razu wypełnić go prawidłowo. Jednak wiedząc, że w Faktura.pl bez obaw i prawidłowo wystawisz do niego korektę, możesz być spokojny, że jeśli sytuacja będzie tego wymagała, Ty będziesz na nią przygotowany.

WYSTAW FAKTURĘ KORYGUJĄCĄ

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program