Faktura uproszczona
01.01.2017 (Aktualizacja: 17.01.2025)
01.01.2017 (Aktualizacja: 17.01.2025)
Wystarczy, gdy podasz numer NIP lub PESEL swojego Klienta i uzupełnisz towar lub usługę, stawkę brutto. Jeśli udzielasz rabaty to możesz ustawić takie jak kwotowe, czy procentowe.
Rozpocznij fakturowanie z intuicyjnym programem do faktur
Dodawaj w razie potrzeby kilka towarów i usług poprzez kliknięcie przycisku DODAJ POZYCJĘ.
Wystawioną fakturę wyślij do swojego Klienta drogą mailową oraz poinformuj go SMSem o jej wystawieniu za pomocą dostępnych opcji na formularzu faktury. Korzystaj w ramach potrzeb z dodatkowych funkcji i poczuj komfort i wygodę przy wystawianiu faktur.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
23.01.2025
Działalność nierejestrowana to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która nie wymaga rejestracji firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Prowadząc działalność nierejestrowaną, osoba prowadząca może legalnie wykonywać usługi lub sprzedaż towarów, pod warunkiem że jej przychód należny nie przekroczy określonego limitu minimalnego wynagrodzenia.
czytaj dalej21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej