Wyślij fakturę mailem do Odbiorcy
01.01.2017 (Aktualizacja: 24.01.2025)
01.01.2017 (Aktualizacja: 24.01.2025)
Wysłanie jej mailem do kontrahenta spełnia wszystkie wymogi jej doręczenia (o ile ten wyraźnie nie oświadczy, że sobie tego nie życzy), dlatego w Faktura.pl zachęcamy Ci do częstego korzystania z tej opcji. Oszczędzasz czas, pieniądze i… drzewa. Funkcję wysyłki faktury mailem do odbiorcy znajdziesz na samym dole formularza faktury. Przesuń suwak w prawo i wskaż adres mailowy, na który chcesz przesłać dokument. Wystawiona faktura od razu będzie wysłana do Klienta w pliku pdf.
Twój Klient otrzyma informację mailową z oznaczeniem od kogo pochodzi wystawiona faktura oraz załącznik z fakturą. Jeśli odpowie na maila, wiadomość trafi prosto na Twoją skrzynkę na podany przez Ciebie w serwisie adres. Dodaj adres e-mail do zapisanych danych Klienta, a pojawi się on na każdym wystawianym przez Ciebie dokumencie, dzięki czemu nie będziesz musiał za każdym razem wpisywać go ręcznie do formatki (dowiedz się więcej o Dodawaniu Klienta). W dowolnym momencie edytuj zapisane dane Twojego Klienta.
Kliknij, aby poznać funkcje naszego programu do faktur
Jeśli wystawiłeś fakturę i nie zaznaczyłeś opcji wysłania jej do Klienta, nic straconego. Wyślij wystawioną wcześniej fakturę mailem do wybranego odbiorcy przechodząc do zakładki „Wystawione dokumenty” i klikając w opcje przy wybranej fakturze.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
24.03.2025
Podatek dochodowy to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby pracujące na etacie, prowadzone działalności gospodarcze czy uzyskujące dochody z innych źródeł. Ile wynosi podatek dochodowy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od formy opodatkowania, źródła dochodu oraz wysokości uzyskanych przychodów. W artykule poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak obliczyć podatek dochodowy i jakie zasady obowiązują w 2024 roku.
czytaj dalej13.03.2025 (Aktualizacja: 24.03.2025)
Każdy pracownik ma prawo do corocznego, płatnego urlopu wypoczynkowego. W praktyce jednak zdarzają się sytuacje, w których pracownik nie jest w stanie wykorzystać przysługujących mu dni wolnych. W takich przypadkach przysługuje mu ekwiwalent za urlop, czyli finansowa rekompensata za niewykorzystany czas odpoczynku.
czytaj dalej07.03.2025 (Aktualizacja: 19.03.2025)
Cena netto to pojęcie kluczowe dla przedsiębiorców, księgowych oraz wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Rozróżnienie między ceną netto a brutto, znajomość zasad obliczania podatku VAT oraz świadomość konsekwencji prawnych związanych z prezentacją cen to fundamenty prawidłowego zarządzania finansami. W tym artykule przybliżymy, czym jest cena netto, jak ją obliczyć i jakie ma zastosowanie w praktyce.
czytaj dalej