Jak przyznać dostęp do firmy dla księgowego, pracownika lub wspólnika?

01.01.2017

Po rejestracji w serwisie Faktura.pl i podaniu danych firmy domyślnie stajesz się jej „właścicielem”. Jako „właściciel’’ do swojej firmy możesz dodawać dowolną liczbę użytkowników i przypisywać im role „właściciela” lub „księgowego”. Role użytkownika różnią się zakresem uprawnień.

 

Jak przyznać dostęp do firmy dla księgowego, pracownika lub wspólnika?

Jak dodawać użytkowników i przypisywać role?

Zaloguj się do konta i poprzez zakładkę „Ustawienia” wybierz opcję „Firmy”. Klikając przycisk „DODAJ UŻYTKOWNIKA DO FIRMY” w szybki sposób przyznasz dostęp wybranej osobie, wprowadzając jej adres e-mail i wybierając z listy rolę, którą chcesz przypisać. Adres e-mail musi być adresem użytkownika zarejestrowanym w serwisie Faktura.pl.

sowa poleca portal

Jakie uprawnienia mają role „właściciela” i „księgowego”?

  • Rola „właściciela” umożliwia dodawanie, edycję i usuwanie dowolnej liczby firm do Twojego konta oraz dodawanie użytkowników i przypisywanie oraz odbieranie im ról w danej firmie. „Właściciel’’ korzysta z pełnej funkcjonalności serwisu, w szczególności może wystawiać, edytować i usuwać wszystkie dokumenty firmy, kupić abonament oraz dodatkowe usługi. Rolę „właściciela” nadawaj tylko szczególnie zaufanym współpracownikom.
  • Rola ‘’księgowego’’ przyznaje użytkownikowi dostęp do Twoich dokumentów wraz z możliwością ich wystawienia, edycji i usuwania oraz daje możliwość opłacenia abonamentu firmy i zakupu usług dodatkowych. „Księgowy” nie może dodawać nowych firm do Twojego konta, ani usunąć tych, które są do niego przypisane. „Księgowy” nie może też przypisywać ani odbierać innym użytkownikom ról w Twojej firmie.

Porównaj role „właściciela” i „księgowego”:

 

Uprawnienia
Właściciel
Księgowy
Zakup abonamentu i usług dodatkowych
Przyznawanie i odbieranie ról dla innych użytkowników do firmy
Dodawanie, edycja i usuwanie firmy
Wystawianie, edycja i usuwanie dokumentów księgowych
Korekty dokumentów księgowych
Rezygnacja z przypisanej roli
Zamawianie windykacji

 

NADAJ DOSTĘP

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program