Faktury dla szkół, przedszkoli i gmin- zmiany w wystawianiu faktur dla JST
01.01.2017 (Aktualizacja: 22.01.2025)
01.01.2017 (Aktualizacja: 22.01.2025)
W polu ‘’Nabywca’’ powinna być wpisana gmina, ponieważ ona jest podatnikiem VAT zarejestrowanym w urzędzie skarbowym jako „ czynny podatnik VAT”. W polu ‘’Odbiorca’’ powinna być uzupełniona jednostka lub zakład budżetowy gminy.
Sprawdź polecany program do faktur
Przykład wystawienia faktury dla Jednostki Samorządu Terytorialnego:
Prowadzimy firmę szkoleniową. Chcemy wystawić fakturę za wykonane szkolenie dla nauczycieli szkoły podstawowej:
W fakturze jako nabywcę należy wpisać dane gminy, której podlega szkoła. W polu odbiorca wprowadzamy nazwę oraz adres szkoły, dla której była świadczona usługa.
Po wybraniu opcji WYSTAW FAKTURĘ pojawi się podgląd wraz z możliwością pobrania pliku w rozszerzeniu pdf.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
24.03.2025
Podatek dochodowy to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby pracujące na etacie, prowadzone działalności gospodarcze czy uzyskujące dochody z innych źródeł. Ile wynosi podatek dochodowy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od formy opodatkowania, źródła dochodu oraz wysokości uzyskanych przychodów. W artykule poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak obliczyć podatek dochodowy i jakie zasady obowiązują w 2024 roku.
czytaj dalej13.03.2025 (Aktualizacja: 24.03.2025)
Każdy pracownik ma prawo do corocznego, płatnego urlopu wypoczynkowego. W praktyce jednak zdarzają się sytuacje, w których pracownik nie jest w stanie wykorzystać przysługujących mu dni wolnych. W takich przypadkach przysługuje mu ekwiwalent za urlop, czyli finansowa rekompensata za niewykorzystany czas odpoczynku.
czytaj dalej07.03.2025 (Aktualizacja: 19.03.2025)
Cena netto to pojęcie kluczowe dla przedsiębiorców, księgowych oraz wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Rozróżnienie między ceną netto a brutto, znajomość zasad obliczania podatku VAT oraz świadomość konsekwencji prawnych związanych z prezentacją cen to fundamenty prawidłowego zarządzania finansami. W tym artykule przybliżymy, czym jest cena netto, jak ją obliczyć i jakie ma zastosowanie w praktyce.
czytaj dalej