Przenieś się do nowego serwisu Faktura.pl
01.01.2017
01.01.2017
Wystarczy, że po zarejestrowaniu konta w nowej wersji serwisu Faktura.pl i dodaniu swojej firmy (pamiętaj, że NIP firmy, na obu kontach, powinien być ten sam), prześlesz do nas wiadomość na adres info@faktura.pl, z adresu mailowego będącego Twoim loginem do poprzedniej wersji serwisu. W wiadomości napisz, że chcesz zmigrować dane. Kiedy wszystko będzie gotowe, od razu poinformujemy Cię o rezultacie.
Umożliwiamy przeniesienie najważniejszych danych, tak, abyś nie musiał ich ręcznie dodawać. Zwłaszcza, jeśli Twoje zapisane bazy w Faktura.pl są imponujące. Dajemy Ci możliwość szybkiego przeniesienia następujących kategorii danych:
1. bazę zapisanych klientów,
2. zapisane produkty i jednostki,
3. dodane rachunki bankowe.
Mamy nadzieję, że z nowy serwis spodoba Ci się tak bardzo, że zdecydujesz się natychmiast przenieść do niego swoje dane z poprzedniej wersji. Zrozumiemy jednak, jeśli jeszcze przez jakiś czas będziesz chciał korzystać z poprzedniej wersji, która bardziej Ci odpowiada, lub w której posiadasz jeszcze punkty do wykorzystania. Dlatego aż do końca 2018 roku dajemy Ci możliwość migracji. Mamy nadzieję, że to wystarczająco dużo czasu, abyś przekonał się do nowego serwisu, w którym m.in. już niedługo będziesz miał możliwość automatycznego generowania pliku JPK_VAT w części dotyczącej Twoich faktur sprzedaży (w formacie .xml). Gdybyś miał dodatkowe pytania – napisz lub zadzwoń do nas. Odpowiemy na wszystkie pytania.
Polecane artykuły
22.11.2023
Choć w ostatnich latach zmienia się optyka tego, w jakim kierunku zmierza Unia Europejska, wciąż jej fundamentem pozostają zasady, które legły u podstaw zawiązania tego specyficznego sojuszu na naszym kontynencie. Jednym z podstawowych zadań Wspólnoty jest stworzenie uczciwego i konkurencyjnego rynku wewnętrznego, w którym każdy będzie mógł na równych zasadach prowadzić działalność gospodarczą. Parlament Europejski przez ponad pół wieku swojego istnienia wprowadził wiele regulacji dotyczących tego obszaru. Dziś przedstawię jedną z nich – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2560 z dnia 14 grudnia 2022 r. w sprawie subsydiów zagranicznych zakłócających rynek wewnętrzny, którego przepisy częściowo weszły w życie 12 października 2023 r.
czytaj dalej22.11.2023
Prowadzenie działalności gospodarczej jest nieustanną walką z kontrahentami, konsumentami i konkurencją. W cywilizowanych krajach państwo stoi na straży tego, by była to walka utrzymana w pewnych ramach wynikających z wartości, jakie umówiliśmy się chronić jako społeczeństwo. Im większy gracz na rynku, tym większą ma pokusę, by naginać obowiązujące zasady i stosować praktyki, które prawo uznaje za naruszające interesy klientów lub konkurentów. Z tego powodu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważnie przygląda się porozumieniom, jakie przedsiębiorcy zawierają między sobą w ramach prowadzonej działalności. Dziś przyjrzymy się legalności tzw. porozumień dystrybucyjnych.
czytaj dalej22.11.2023
Kontrola firmy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego przedsiębiorcy. Skomplikowane, rozbudowane i notorycznie zmieniane przepisy sprawiają, że – mimo najlepszych chęci – trudno jest przestrzegać wszystkich obowiązków, zakazów i nakazów serwowanych nam przez ustawodawcę. Urzędnicy zdają się o tym zapominać i z całą bezwzględnością szukają, a następnie karzą za nieprawidłowości, które pojawiają się w przedsiębiorstwach. Dziś przedstawię, jak wygląda kontrola z perspektywy ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (dalej: ustawa).
czytaj dalej