Faktura korygująca
01.01.2017 (Aktualizacja: 17.01.2025)
01.01.2017 (Aktualizacja: 17.01.2025)
Żeby wystawić fakturę korygującą przejdź do zakładki „Dokumenty” i przy interesującym Cię dokumencie skorzystaj z opcji rozszerzenia (trzy kropki) i wybierz z listy funkcję „Wystaw korektę”.
Następnie popraw dane, które ulegają zmianie. Podczas uzupełniania dokumentu masz również podgląd do pozycji, które wcześniej znajdowały się przed wprowadzanymi przez Ciebie zmianami.
Pamiętaj o podaniu przyczyny korekty. Zrobisz to w specjalnie przeznaczonym do tego celu polu.
Gdy naniesiesz już wszystkie poprawki, możesz wystawić fakturę korygującą. Pamiętaj, aby odbiorca korekty jak najszybciej otrzymał poprawny dokument – pomocne w tym przypadku będą zaznaczone takie bezpłatne opcje jak „Wysyłka faktury mailem do odbiorcy” czy „Powiadomienie SMS odbiorcy o wystawionej fakturze”.
Zaznacz opcję, z której chcesz skorzystać. Na wystawionej fakturze korygującej znajdą się wszystkie wymagane przez prawo dane.
Skorzystaj ze sprawdzonego programu do faktur
Wystawiając taki dokument jak Faktura VAT starasz się od razu wypełnić go prawidłowo. Jednak wiedząc, że w Faktura.pl bez obaw i prawidłowo wystawisz do niego korektę, możesz być spokojny, że jeśli sytuacja będzie tego wymagała, Ty będziesz na nią przygotowany.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
11.04.2025
Rok 2025 przynosi zmiany, które mają znaczenie dla wszystkich podatników w Polsce. Kwota wolna od podatku to temat budzący zawsze duże zainteresowanie, zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób zatrudnionych na etacie. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest kwota wolna od podatku, jak wpływa na nasze wynagrodzenia, jakie zmiany nas czekają i jak wygląda sytuacja w innych krajach.
czytaj dalej04.04.2025 (Aktualizacja: 11.04.2025)
W świecie podatków i fakturowania każdy szczegół ma znaczenie. Od 1 października 2020 roku podatnicy VAT zostali zobowiązani do oznaczania sprzedaży odpowiednimi kodami GTU. W tym artykule wyjaśniamy, czym są kody GTU, kto musi je stosować oraz jak poprawnie przypisywać towary i usługi do odpowiednich kategorii.
czytaj dalej24.03.2025 (Aktualizacja: 11.04.2025)
Podatek dochodowy to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby pracujące na etacie, prowadzone działalności gospodarcze czy uzyskujące dochody z innych źródeł. Ile wynosi podatek dochodowy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od formy opodatkowania, źródła dochodu oraz wysokości uzyskanych przychodów. W artykule poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak obliczyć podatek dochodowy i jakie zasady obowiązują w 2024 roku.
czytaj dalej