Ułatw płatność Twoim kontrahentom
26.01.2022 (Aktualizacja: 10.01.2025)
26.01.2022 (Aktualizacja: 10.01.2025)
Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że samo wystawienie faktury może nie być wystarczające do uzyskania przychodu z danej transakcji. I to wszystko może się stać nie tylko ze złej woli kontrahenta. Klient po ludzku może zapomnieć o tym, żeby dokonać płatności.
Najczęstszą metodą płatności jest przelew, a kroki, jakie klient musi podjąć to:
Oczywiście, nie będziemy zakłamywać rzeczywistości pisząc, że powyższe czynności zajmują godziny i wymagają nie wiadomo, jakich umiejętności. Ale z drugiej strony rozumiemy, że mogą być one upierdliwe.
Poznaj nasz polecany program do faktur
Faktura.pl pozwala stanowczo skrócić proces płatności, co może być powodem szybkiej wpłaty na Twoje konto. Wszystko to dzięki przyciskowi płatności online, który można umieścić na dokumencie. Klikając w niego, kontrahent przechodzi od razu do procesu płatności z wypełnionymi danymi.
To bardzo proste. Wystarczy kliknąć w koło zębate, które znajduje się obok widoku faktury.
Następnie należy kliknąć w przycisk „Płatność online na fakturze” i to by było na tyle!
Dzięki temu, że mamy Twoje dane z numerem bankowym nie potrzeba niczego więcej. Zresztą sam sprawdź, jakie to proste.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
04.04.2025
W świecie podatków i fakturowania każdy szczegół ma znaczenie. Od 1 października 2020 roku podatnicy VAT zostali zobowiązani do oznaczania sprzedaży odpowiednimi kodami GTU. W tym artykule wyjaśniamy, czym są kody GTU, kto musi je stosować oraz jak poprawnie przypisywać towary i usługi do odpowiednich kategorii.
czytaj dalej24.03.2025
Podatek dochodowy to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby pracujące na etacie, prowadzone działalności gospodarcze czy uzyskujące dochody z innych źródeł. Ile wynosi podatek dochodowy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od formy opodatkowania, źródła dochodu oraz wysokości uzyskanych przychodów. W artykule poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak obliczyć podatek dochodowy i jakie zasady obowiązują w 2024 roku.
czytaj dalej13.03.2025 (Aktualizacja: 24.03.2025)
Każdy pracownik ma prawo do corocznego, płatnego urlopu wypoczynkowego. W praktyce jednak zdarzają się sytuacje, w których pracownik nie jest w stanie wykorzystać przysługujących mu dni wolnych. W takich przypadkach przysługuje mu ekwiwalent za urlop, czyli finansowa rekompensata za niewykorzystany czas odpoczynku.
czytaj dalej