Ułatw płatność Twoim kontrahentom
26.01.2022 (Aktualizacja: 29.09.2024)
26.01.2022 (Aktualizacja: 29.09.2024)
Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że samo wystawienie faktury może nie być wystarczające do uzyskania przychodu z danej transakcji. I to wszystko może się stać nie tylko ze złej woli kontrahenta. Klient po ludzku może zapomnieć o tym, żeby dokonać płatności.
Najczęstszą metodą płatności jest przelew, a kroki, jakie klient musi podjąć to:
Oczywiście, nie będziemy zakłamywać rzeczywistości pisząc, że powyższe czynności zajmują godziny i wymagają nie wiadomo, jakich umiejętności. Ale z drugiej strony rozumiemy, że mogą być one upierdliwe.
Poznaj nasz polecany program do faktur
Faktura.pl pozwala stanowczo skrócić proces płatności, co może być powodem szybkiej wpłaty na Twoje konto. Wszystko to dzięki przyciskowi płatności online, który można umieścić na dokumencie. Klikając w niego, kontrahent przechodzi od razu do procesu płatności z wypełnionymi danymi.
To bardzo proste. Wystarczy kliknąć w koło zębate, które znajduje się obok widoku faktury.
Następnie należy kliknąć w przycisk „Płatność online na fakturze” i to by było na tyle!
Dzięki temu, że mamy Twoje dane z numerem bankowym nie potrzeba niczego więcej. Zresztą sam sprawdź, jakie to proste.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej