Pokaż kontrahentom, że jesteś poukładanym przedsiębiorcą

21.01.2022

Wizerunek jest bardzo ważny dla każdego przedsiębiorcy. Godne reprezentowanie swojej firmy - nawet, jeśli to jednoosobowa działalność gospodarcza - powinno zajmować miejsce blisko szczytu priorytetów. Wizyta u barbera, schludny strój - to niektóre ze sfer, o które można zadbać. A jak Faktura.pl może pomóc w poprawie wizerunku Twojej firmy?

Spis treści

  1. Dodaj logo na dokumencie
  2. Ustaw schemat numeracji na każdej fakturze

1. Dodaj logo na dokumencie

Nie pomożemy Ci w zaprojektowaniu logo, ale za to w prosty sposób w naszej aplikacji umieścisz je na fakturze. Wystarczy, że klikniesz w pole „Dodaj logo”, które znajduje się obok widoku faktury, a następnie wybierz logo i zapisz.

dodaj logo

Dlaczego warto o to zadbać?

Często o wyborze usług przez kontrahenta decydują szczegóły. Zdarza się, że kluczowym czynnikiem może być logo, ponieważ charakterystyczne obrazki zostają z kontrahentami na dłużej, niźli sama nazwa firmy. Umieszczenie logo na dokumencie może pomóc w zapisaniu się w świadomości kontrahenta, dzięki czemu nie będzie czuć potrzeby, żeby wyszukiwać ofert konkurencji.

sowa poleca portal

Jak już wspominaliśmy, nie pomożemy w zaprojektowaniu logo, ale za to możemy Ci doradzić jak powinno wyglądać. Przede wszystkim powinno:

  • być proste (najlepiej oparte na figurach geometrycznych)
  • być czytelne (unikaj zbędnych szczegółów)
  • posiadać mało kolorów (maksymalnie 3)

2. Ustaw schemat numeracji na każdej fakturze

To dla większości może być oczywiste, ale jednak czujemy się w obowiązku, żeby uświadomić niektórych przedsiębiorców, jak ważny jest schemat numeracji na fakturze.

Zanim jednak do tego przejdziemy, na początku pokażemy Wam, jak ustawić dany schemat w naszej aplikacji. Wystarczy, że klikniesz w pole „Schemat numeracji”, które znajduje się w pierwszym wierszu widoku faktury.

ustaw schemat numeracji

W niektórych przypadkach schemat numeracji faktury zmienisz, wchodząc w:

„Ustawienia” → „Ustawienia dokumentów”→ „Numeracja dokumentów”

Tam dowolnie możesz ustawiać numerację wedle własnego uznania.

Dlaczego warto o to zadbać?

Po pierwsze, na pewno to pomoże Tobie w zachowaniu porządku w dokumentach, co może okazać się istotne nie tylko dla Ciebie, ale też i dla Twojej księgowej.

Innym powodem jest to, o czym wspominaliśmy na początku tekstu – wizerunek. Jeśli kontrahent co jakiś czas dostaje od Ciebie fakturę z innym schematem numeracji, może wysnuć wniosek, że ma do czynienia z niepoukładanym przedsiębiorcą. To na pewno nie wpływa korzystnie na odbiór Twojej firmy. Można pomyśleć, że to mała rzecz, ale – zgodnie z przysłowiem – „diabeł tkwi w szczegółach”.

 

zrób to sam
 

Zachęcamy do sprawdzenia wyżej wymienionych funkcji. Może dzięki nim Twoja forma nie osiągnie od razu znacznego wzrostu dochodów, ale na pewno pomoże to w budowaniu pozytywnego wizerunku, co przynosi długoterminowe efekty.

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program