Pokaż kontrahentom, że jesteś poukładanym przedsiębiorcą
21.01.2022
21.01.2022
Nie pomożemy Ci w zaprojektowaniu logo, ale za to w prosty sposób w naszej aplikacji umieścisz je na fakturze. Wystarczy, że klikniesz w pole “Dodaj logo”, które znajduje się obok widoku faktury, a następnie wybierz logo i zapisz.
Dlaczego warto o to zadbać?
Często o wyborze usług przez kontrahenta decydują szczegóły. Zdarza się, że kluczowym czynnikiem może być logo, ponieważ charakterystyczne obrazki zostają z kontrahentami na dłużej, niźli sama nazwa firmy. Umieszczenie logo na dokumencie może pomóc w zapisaniu się w świadomości kontrahenta, dzięki czemu nie będzie czuć potrzeby, żeby wyszukiwać ofert konkurencji.
Jak już wspominaliśmy, nie pomożemy w zaprojektowaniu logo, ale za to możemy Ci doradzić jak powinno wyglądać. Przede wszystkim powinno:
To dla większości może być oczywiste, ale jednak czujemy się w obowiązku, żeby uświadomić niektórych przedsiębiorców, jak ważny jest schemat numeracji na fakturze.
Zanim jednak do tego przejdziemy, na początku pokażemy Wam, jak ustawić dany schemat w naszej aplikacji. Wystarczy, że klikniesz w pole “Schemat numeracji”, które znajduje się w pierwszym wierszu widoku faktury.
W niektórych przypadkach schemat numeracji faktury zmienisz, wchodząc w:
“Ustawienia” → “Ustawienia dokumentów”→ “Numeracja dokumentów”
Tam dowolnie możesz ustawiać numerację wedle własnego uznania.
Dlaczego warto o to zadbać?
Po pierwsze, na pewno to pomoże Tobie w zachowaniu porządku w dokumentach, co może okazać się istotne nie tylko dla Ciebie, ale też i dla Twojej księgowej.
Innym powodem jest to, o czym wspominaliśmy na początku tekstu – wizerunek. Jeśli kontrahent co jakiś czas dostaje od Ciebie fakturę z innym schematem numeracji, może wysnuć wniosek, że ma do czynienia z niepoukładanym przedsiębiorcą. To na pewno nie wpływa korzystnie na odbiór Twojej firmy. Można pomyśleć, że to mała rzecz, ale – zgodnie z przysłowiem – “diabeł tkwi w szczegółach”.
Zachęcamy do sprawdzenia wyżej wymienionych funkcji. Może dzięki nim Twoja forma nie osiągnie od razu znacznego wzrostu dochodów, ale na pewno pomoże to w budowaniu pozytywnego wizerunku, co przynosi długoterminowe efekty.
Polecane artykuły
22.11.2023
Choć w ostatnich latach zmienia się optyka tego, w jakim kierunku zmierza Unia Europejska, wciąż jej fundamentem pozostają zasady, które legły u podstaw zawiązania tego specyficznego sojuszu na naszym kontynencie. Jednym z podstawowych zadań Wspólnoty jest stworzenie uczciwego i konkurencyjnego rynku wewnętrznego, w którym każdy będzie mógł na równych zasadach prowadzić działalność gospodarczą. Parlament Europejski przez ponad pół wieku swojego istnienia wprowadził wiele regulacji dotyczących tego obszaru. Dziś przedstawię jedną z nich – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2560 z dnia 14 grudnia 2022 r. w sprawie subsydiów zagranicznych zakłócających rynek wewnętrzny, którego przepisy częściowo weszły w życie 12 października 2023 r.
czytaj dalej22.11.2023
Prowadzenie działalności gospodarczej jest nieustanną walką z kontrahentami, konsumentami i konkurencją. W cywilizowanych krajach państwo stoi na straży tego, by była to walka utrzymana w pewnych ramach wynikających z wartości, jakie umówiliśmy się chronić jako społeczeństwo. Im większy gracz na rynku, tym większą ma pokusę, by naginać obowiązujące zasady i stosować praktyki, które prawo uznaje za naruszające interesy klientów lub konkurentów. Z tego powodu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważnie przygląda się porozumieniom, jakie przedsiębiorcy zawierają między sobą w ramach prowadzonej działalności. Dziś przyjrzymy się legalności tzw. porozumień dystrybucyjnych.
czytaj dalej22.11.2023
Kontrola firmy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego przedsiębiorcy. Skomplikowane, rozbudowane i notorycznie zmieniane przepisy sprawiają, że – mimo najlepszych chęci – trudno jest przestrzegać wszystkich obowiązków, zakazów i nakazów serwowanych nam przez ustawodawcę. Urzędnicy zdają się o tym zapominać i z całą bezwzględnością szukają, a następnie karzą za nieprawidłowości, które pojawiają się w przedsiębiorstwach. Dziś przedstawię, jak wygląda kontrola z perspektywy ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (dalej: ustawa).
czytaj dalej