Pokaż kontrahentom, że jesteś poukładanym przedsiębiorcą
21.01.2022 (Aktualizacja: 13.01.2025)
21.01.2022 (Aktualizacja: 13.01.2025)
Nie pomożemy Ci w zaprojektowaniu logo, ale za to w prosty sposób w naszej aplikacji umieścisz je na fakturze. Wystarczy, że klikniesz w pole „Dodaj logo”, które znajduje się obok widoku faktury, a następnie wybierz logo i zapisz.
Dlaczego warto o to zadbać?
Często o wyborze usług przez kontrahenta decydują szczegóły. Zdarza się, że kluczowym czynnikiem może być logo, ponieważ charakterystyczne obrazki zostają z kontrahentami na dłużej, niźli sama nazwa firmy. Umieszczenie logo na dokumencie może pomóc w zapisaniu się w świadomości kontrahenta, dzięki czemu nie będzie czuć potrzeby, żeby wyszukiwać ofert konkurencji.
Jak już wspominaliśmy, nie pomożemy w zaprojektowaniu logo, ale za to możemy Ci doradzić jak powinno wyglądać. Przede wszystkim powinno:
To dla większości może być oczywiste, ale jednak czujemy się w obowiązku, żeby uświadomić niektórych przedsiębiorców, jak ważny jest schemat numeracji na fakturze.
Zanim jednak do tego przejdziemy, na początku pokażemy Wam, jak ustawić dany schemat w naszej aplikacji. Wystarczy, że klikniesz w pole „Schemat numeracji”, które znajduje się w pierwszym wierszu widoku faktury.
W niektórych przypadkach schemat numeracji faktury zmienisz, wchodząc w:
„Ustawienia” → „Ustawienia dokumentów”→ „Numeracja dokumentów”
Tam dowolnie możesz ustawiać numerację wedle własnego uznania.
Program do faktur, któremu możesz zaufać
Dlaczego warto o to zadbać?
Po pierwsze, na pewno to pomoże Tobie w zachowaniu porządku w dokumentach, co może okazać się istotne nie tylko dla Ciebie, ale też i dla Twojej księgowej.
Innym powodem jest to, o czym wspominaliśmy na początku tekstu – wizerunek. Jeśli kontrahent co jakiś czas dostaje od Ciebie fakturę z innym schematem numeracji, może wysnuć wniosek, że ma do czynienia z niepoukładanym przedsiębiorcą. To na pewno nie wpływa korzystnie na odbiór Twojej firmy. Można pomyśleć, że to mała rzecz, ale – zgodnie z przysłowiem – „diabeł tkwi w szczegółach”.
Zachęcamy do sprawdzenia wyżej wymienionych funkcji. Może dzięki nim Twoja forma nie osiągnie od razu znacznego wzrostu dochodów, ale na pewno pomoże to w budowaniu pozytywnego wizerunku, co przynosi długoterminowe efekty.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
24.03.2025
Podatek dochodowy to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby pracujące na etacie, prowadzone działalności gospodarcze czy uzyskujące dochody z innych źródeł. Ile wynosi podatek dochodowy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od formy opodatkowania, źródła dochodu oraz wysokości uzyskanych przychodów. W artykule poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak obliczyć podatek dochodowy i jakie zasady obowiązują w 2024 roku.
czytaj dalej13.03.2025 (Aktualizacja: 24.03.2025)
Każdy pracownik ma prawo do corocznego, płatnego urlopu wypoczynkowego. W praktyce jednak zdarzają się sytuacje, w których pracownik nie jest w stanie wykorzystać przysługujących mu dni wolnych. W takich przypadkach przysługuje mu ekwiwalent za urlop, czyli finansowa rekompensata za niewykorzystany czas odpoczynku.
czytaj dalej07.03.2025 (Aktualizacja: 19.03.2025)
Cena netto to pojęcie kluczowe dla przedsiębiorców, księgowych oraz wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Rozróżnienie między ceną netto a brutto, znajomość zasad obliczania podatku VAT oraz świadomość konsekwencji prawnych związanych z prezentacją cen to fundamenty prawidłowego zarządzania finansami. W tym artykule przybliżymy, czym jest cena netto, jak ją obliczyć i jakie ma zastosowanie w praktyce.
czytaj dalej