Jak wystawić fakturę cykliczną?
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Ustawiaj dokument cykliczny po swojemu:
Po wystawieniu Faktury VAT, Faktury Proforma, Rachunku, Faktury Uproszczonej czy Faktury Marży, przechodzisz bezpośrednio do podglądu tego dokumentu. Właśnie tam znajdziesz magiczny przycisk z dodatkową opcją: UTWÓRZ CYKLICZNĄ.
Kliknij w niego, a otworzy się ta sama faktura, którą wystawiłeś, wraz z dodatkowymi opcjami cykliczności:
Wybierz, czy chcesz wystawiać ten dokument:
– w cyklach miesięcznych – w takim przypadku wybierz dzień miesiąca, w którym będzie generowana faktura cykliczna;
– w cyklach tygodniowych – wtedy wybierz dzień tygodnia, w którym będzie generowana faktura cykliczna.
Ustaw od kiedy i do kiedy ma się generować Twój dokument i to wszystko. Bez zbędnych pól do uzupełniania czy zaznaczania.
Kliknij, aby poznać funkcje naszego programu do faktur
Dodatkowo w fakturze cyklicznej ustawisz przydatne opcje: wysyłkę faktury mailem do odbiorcy, powiadomienie odbiorcy SMS, przycisk płatności online i pieczęć prewencyjną. Po ich zaznaczeniu będą aktywne dla zdefiniowanego dokumentu cyklicznego.
Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie mailowe na dzień przed wygenerowaniem faktury cyklicznej, zaznacz checkbox:
W bocznym Menu w Twoim koncie kliknij „Nowa faktura cykliczna”, wybierz rodzaj dokumentu, ustaw cykl jej generowania i wypełnij pola, tak, jak przy wystawianiu standardowego dokumentu.
Dostęp do informacji o Twoich fakturach cyklicznych znajdziesz w zakładce: Dokumenty – Zaplanowane.
Poprzez opcje: usuwasz, edytujesz lub sprawdzasz Harmonogram faktur cyklicznych.
W Harmonogramie podejrzysz datę wygenerowania dokumentu wraz ze statusem: zaplanowana, wstrzymana, zrealizowana. Dodatkowo z tego poziomu wyłączysz generowanie faktury, jeśli z jakiegoś powodu w danym tygodniu lub miesiącu nie będziesz chciał wystawić konkretnego dokumentu.
Tutaj również ponowisz ręcznie wygenerowanie dokumentu, jeśli skończył się miesięczny limit faktur lub zamówione usługi dodatkowe.
W Faktura.pl sprawiamy, że wystawianie dokumentów księgowych, nawet tych cyklicznych, staje się proste. Automatyczne procesy robimy za Ciebie, żebyś mógł poświęcić się temu, co naprawdę ważne: pozyskaniu nowych klientów, dopracowywaniu produktów, zarabianiu pieniędzy. Sprawdź, w czym jeszcze możemy Ci pomóc.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
24.03.2025
Podatek dochodowy to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby pracujące na etacie, prowadzone działalności gospodarcze czy uzyskujące dochody z innych źródeł. Ile wynosi podatek dochodowy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od formy opodatkowania, źródła dochodu oraz wysokości uzyskanych przychodów. W artykule poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak obliczyć podatek dochodowy i jakie zasady obowiązują w 2024 roku.
czytaj dalej13.03.2025 (Aktualizacja: 24.03.2025)
Każdy pracownik ma prawo do corocznego, płatnego urlopu wypoczynkowego. W praktyce jednak zdarzają się sytuacje, w których pracownik nie jest w stanie wykorzystać przysługujących mu dni wolnych. W takich przypadkach przysługuje mu ekwiwalent za urlop, czyli finansowa rekompensata za niewykorzystany czas odpoczynku.
czytaj dalej07.03.2025 (Aktualizacja: 19.03.2025)
Cena netto to pojęcie kluczowe dla przedsiębiorców, księgowych oraz wszystkich, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Rozróżnienie między ceną netto a brutto, znajomość zasad obliczania podatku VAT oraz świadomość konsekwencji prawnych związanych z prezentacją cen to fundamenty prawidłowego zarządzania finansami. W tym artykule przybliżymy, czym jest cena netto, jak ją obliczyć i jakie ma zastosowanie w praktyce.
czytaj dalej