Wyślij fakturę mailem do Odbiorcy
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Wysłanie jej mailem do kontrahenta spełnia wszystkie wymogi jej doręczenia (o ile ten wyraźnie nie oświadczy, że sobie tego nie życzy), dlatego w Faktura.pl zachęcamy Ci do częstego korzystania z tej opcji. Oszczędzasz czas, pieniądze i… drzewa. Funkcję wysyłki faktury mailem do odbiorcy znajdziesz na samym dole formularza faktury. Przesuń suwak w prawo i wskaż adres mailowy, na który chcesz przesłać dokument. Wystawiona faktura od razu będzie wysłana do Klienta w pliku pdf.
Twój Klient otrzyma informację mailową z oznaczeniem od kogo pochodzi wystawiona faktura oraz załącznik z fakturą. Jeśli odpowie na maila, wiadomość trafi prosto na Twoją skrzynkę na podany przez Ciebie w serwisie adres. Dodaj adres e-mail do zapisanych danych Klienta, a pojawi się on na każdym wystawianym przez Ciebie dokumencie, dzięki czemu nie będziesz musiał za każdym razem wpisywać go ręcznie do formatki (dowiedz się więcej o Dodawaniu Klienta). W dowolnym momencie edytuj zapisane dane Twojego Klienta.
Kliknij, aby poznać funkcje naszego programu do faktur
Jeśli wystawiłeś fakturę i nie zaznaczyłeś opcji wysłania jej do Klienta, nic straconego. Wyślij wystawioną wcześniej fakturę mailem do wybranego odbiorcy przechodząc do zakładki „Wystawione dokumenty” i klikając w opcje przy wybranej fakturze.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej