Faktura korygująca
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Żeby wystawić fakturę korygującą przejdź do zakładki „Dokumenty” i przy interesującym Cię dokumencie skorzystaj z opcji rozszerzenia (trzy kropki) i wybierz z listy funkcję „Wystaw korektę”.
Następnie popraw dane, które ulegają zmianie. Podczas uzupełniania dokumentu masz również podgląd do pozycji, które wcześniej znajdowały się przed wprowadzanymi przez Ciebie zmianami.
Pamiętaj o podaniu przyczyny korekty. Zrobisz to w specjalnie przeznaczonym do tego celu polu.
Gdy naniesiesz już wszystkie poprawki, możesz wystawić fakturę korygującą. Pamiętaj, aby odbiorca korekty jak najszybciej otrzymał poprawny dokument – pomocne w tym przypadku będą zaznaczone takie bezpłatne opcje jak „Wysyłka faktury mailem do odbiorcy” czy „Powiadomienie SMS odbiorcy o wystawionej fakturze”.
Zaznacz opcję, z której chcesz skorzystać. Na wystawionej fakturze korygującej znajdą się wszystkie wymagane przez prawo dane.
Skorzystaj ze sprawdzonego programu do faktur
Wystawiając taki dokument jak Faktura VAT starasz się od razu wypełnić go prawidłowo. Jednak wiedząc, że w Faktura.pl bez obaw i prawidłowo wystawisz do niego korektę, możesz być spokojny, że jeśli sytuacja będzie tego wymagała, Ty będziesz na nią przygotowany.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej