Faktura proforma
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.07.2022)
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.07.2022)
Podobnie jak przy wystawianiu faktury VAT, nadaj własną nazwę faktury oraz wskaż datę.
Dzięki Twojej wcześniejszej rejestracji dane firmy będą już wypełnione – natomiast nabywcę wybierz z wcześniej już zapisanych i kliknij w pole „Nazwa”. Możesz też samodzielnie uzupełnić dane na nowo (pamiętaj o przydatnym przycisku, jaki jest pobierz dane z GUS – wystarczy wpisać tylko NIP by wszystkie dane zostały pobrane z tej bazy).
Pamiętaj, że po wypełnieniu danych nabywcy możesz go zapisać – w przyszłości jeszcze szybciej wystawisz dla tego odbiorcy faktury.
Na fakturze chcesz ująć różne usługi? Żaden problem. W „Pozycjach” dodaj tyle pól ile potrzebujesz, zaś z rozwijalnej listy wybierz interesujące Ciebie wartości. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma twojej jednostki miary, dodaj ją w Ustawieniach.
Jeśli dodałeś jednak za dużo pozycji, usuń korzystając z ikony kosza. Czas przejść do sekcji dotyczącej zapłaty. Wskaż w jaki sposób będziesz chciał otrzymać zapłatę. Gotówka? A może przelew natychmiastowy? Wybierz z rozwijalnej listy wygodną dla Ciebie wartość – podaj też swój rachunek bankowy, na który odbiorca wykona przelew.
Do faktury proformy wystawiaj fakturę VAT poprzez wejście w listę dokumentów wystawionych i rozwinięcie przy tej fakturze opcji:
Przed wystawieniem faktury skorzystaj z dodatkowych opcji – powiadomienie odbiorcy e-mailem lub smsem o wystawionej fakturze, zamieszczenie przycisku płatności online czy pieczęci prewencyjnej informującej o monitorowaniu płatności przez naszą firmę.
Zainteresowany? Zaznacz odpowiednie pola i wystaw fakturę – jeśli zaznaczyłeś ww. pola, my zajmiemy się resztą.
Polecane artykuły
10.09.2024
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 06.09.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej29.07.2024 (Aktualizacja: 06.09.2024)
Freelancing staje się coraz bardziej popularnym modelem pracy, a jednym z kluczowych aspektów zarządzania własnym biznesem jest wystawianie faktur. Programy do fakturowania oferują freelancerom narzędzia, które nie tylko ułatwiają ten proces, ale również pomagają w zarządzaniu finansami. Wybór odpowiedniego programu do faktur jest istotny dla efektywnego i profesjonalnego prowadzenia działalności. W tym artykule omówimy najważniejsze funkcje, które powinien posiadać idealny program do fakturowania dla freelancerów.
czytaj dalej