Faktura proforma
01.01.2017
01.01.2017
Podobnie jak przy wystawianiu faktury VAT, nadaj własną nazwę faktury oraz wskaż datę.
Dzięki Twojej wcześniejszej rejestracji dane firmy będą już wypełnione – natomiast nabywcę wybierz z wcześniej już zapisanych i kliknij w pole „Nazwa”. Możesz też samodzielnie uzupełnić dane na nowo (pamiętaj o przydatnym przycisku, jaki jest pobierz dane z GUS – wystarczy wpisać tylko NIP by wszystkie dane zostały pobrane z tej bazy).
Pamiętaj, że po wypełnieniu danych nabywcy możesz go zapisać – w przyszłości jeszcze szybciej wystawisz dla tego odbiorcy faktury.
Na fakturze chcesz ująć różne usługi? Żaden problem. W „Pozycjach” dodaj tyle pól ile potrzebujesz, zaś z rozwijalnej listy wybierz interesujące Ciebie wartości. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma twojej jednostki miary, dodaj ją w Ustawieniach.
Jeśli dodałeś jednak za dużo pozycji, usuń korzystając z ikony kosza. Czas przejść do sekcji dotyczącej zapłaty. Wskaż w jaki sposób będziesz chciał otrzymać zapłatę. Gotówka? A może przelew natychmiastowy? Wybierz z rozwijalnej listy wygodną dla Ciebie wartość – podaj też swój rachunek bankowy, na który odbiorca wykona przelew.
Do faktury proformy wystawiaj fakturę VAT poprzez wejście w listę dokumentów wystawionych i rozwinięcie przy tej fakturze opcji:
Przed wystawieniem faktury skorzystaj z dodatkowych opcji – powiadomienie odbiorcy e-mailem lub smsem o wystawionej fakturze, zamieszczenie przycisku płatności online czy pieczęci prewencyjnej informującej o monitorowaniu płatności przez naszą firmę.
Zainteresowany? Zaznacz odpowiednie pola i wystaw fakturę – jeśli zaznaczyłeś ww. pola, my zajmiemy się resztą.
Polecane artykuły
29.06.2022
Krajowy System e-Faktur (KSeF) to platforma elektronicznej wymiany faktur między przedsiębiorstwami, instytucjami publicznymi i obywatelami. Jego celem jest poprawa efektywności poprzez ograniczenie liczby faktur papierowych i zwiększenie wykorzystania faktur elektronicznych. System będzie umożliwiał organizcją i osobom fizycznym ustandaryzowane zarządzanie fakturami, pozwoli również użytkownikom na wyszukiwanie informacji o tym o fakturze oraz jej podgląd.
czytaj dalej17.06.2022
Kilometrówka dla celów VAT to nic innego, jak ewidencja przebiegu pojazdu osobowego wykorzystywanego w firmie w ramach prowadzonej działalności. Jako że nie każdy podmiot biznesowy musi prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu, sprawdzamy i podpowiadamy, kiedy kilometrówka jest konieczna i jakie przynosi korzyści. Sprawdź, czy jako przedsiębiorca jesteś zobowiązany do prowadzenia ewidencji pojazdów w swojej firmie.
czytaj dalej17.06.2022
Formularz VAT-26 to dokument, który musi zainteresować każdego przedsiębiorcę, który w swojej działalności użytkuje pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 t i używa go tylko w celach prowadzonej działalności. Sprawdzamy, jak wygląda wzór informacji o pojazdach wykorzystywanych wyłącznie w działalności, kogo obowiązuje, jak go wypełnić i w jakim terminie złożyć w urzędzie skarbowym.
czytaj dalej