Jak wystawić fakturę cykliczną?
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
01.01.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Ustawiaj dokument cykliczny po swojemu:
Po wystawieniu Faktury VAT, Faktury Proforma, Rachunku, Faktury Uproszczonej czy Faktury Marży, przechodzisz bezpośrednio do podglądu tego dokumentu. Właśnie tam znajdziesz magiczny przycisk z dodatkową opcją: UTWÓRZ CYKLICZNĄ.
Kliknij w niego, a otworzy się ta sama faktura, którą wystawiłeś, wraz z dodatkowymi opcjami cykliczności:
Wybierz, czy chcesz wystawiać ten dokument:
– w cyklach miesięcznych – w takim przypadku wybierz dzień miesiąca, w którym będzie generowana faktura cykliczna;
– w cyklach tygodniowych – wtedy wybierz dzień tygodnia, w którym będzie generowana faktura cykliczna.
Ustaw od kiedy i do kiedy ma się generować Twój dokument i to wszystko. Bez zbędnych pól do uzupełniania czy zaznaczania.
Kliknij, aby poznać funkcje naszego programu do faktur
Dodatkowo w fakturze cyklicznej ustawisz przydatne opcje: wysyłkę faktury mailem do odbiorcy, powiadomienie odbiorcy SMS, przycisk płatności online i pieczęć prewencyjną. Po ich zaznaczeniu będą aktywne dla zdefiniowanego dokumentu cyklicznego.
Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie mailowe na dzień przed wygenerowaniem faktury cyklicznej, zaznacz checkbox:
W bocznym Menu w Twoim koncie kliknij „Nowa faktura cykliczna”, wybierz rodzaj dokumentu, ustaw cykl jej generowania i wypełnij pola, tak, jak przy wystawianiu standardowego dokumentu.
Dostęp do informacji o Twoich fakturach cyklicznych znajdziesz w zakładce: Dokumenty – Zaplanowane.
Poprzez opcje: usuwasz, edytujesz lub sprawdzasz Harmonogram faktur cyklicznych.
W Harmonogramie podejrzysz datę wygenerowania dokumentu wraz ze statusem: zaplanowana, wstrzymana, zrealizowana. Dodatkowo z tego poziomu wyłączysz generowanie faktury, jeśli z jakiegoś powodu w danym tygodniu lub miesiącu nie będziesz chciał wystawić konkretnego dokumentu.
Tutaj również ponowisz ręcznie wygenerowanie dokumentu, jeśli skończył się miesięczny limit faktur lub zamówione usługi dodatkowe.
W Faktura.pl sprawiamy, że wystawianie dokumentów księgowych, nawet tych cyklicznych, staje się proste. Automatyczne procesy robimy za Ciebie, żebyś mógł poświęcić się temu, co naprawdę ważne: pozyskaniu nowych klientów, dopracowywaniu produktów, zarabianiu pieniędzy. Sprawdź, w czym jeszcze możemy Ci pomóc.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej