Jak regulować swoje zobowiązania fakturami, które wystawiasz?
13.12.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
13.12.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Sprzedaż faktur z wydłużonym terminem płatności, potocznie nazywana faktoringiem, to jeden ze sposobów utrzymania własnej płynności finansowej. To dodatkowe źródło finansowania (alternatywne dla kredytów czy pożyczek bankowych) pozwala rozwijać działalność gospodarczą przy jednoczesnym stosowaniu wydłużonych terminów płatności – istotnych z perspektywy kontrahentów. A nic tak nie rozwija skrzydeł w biznesie, jak długofalowa współpraca z zadowolonym klientem.
Sprzedaż faktur z wydłużonym terminem płatności do odpowiedniej instytucji finansowej, umożliwia odzyskanie gotówki już w ciągu kilku dni – a nawet godzin – po wystawieniu faktury. Zamiast czekać do terminu płatności, odzyskany pieniądz (nawet do 97% wartości faktury brutto) można od razu przeznaczyć na dowolny cel, np. uregulować zaległe zobowiązania lub kupić nową maszynę produkcyjną.
Rozpocznij fakturowanie z intuicyjnym programem do faktur
Sprzedaż faktur z wydłużonym terminem płatności łatwo rozliczyć księgowo, co pozwala zachować równowagę bilansową. Nie jest tu wymagane podpisywanie długofalowych umów ramowych. Jest to dodatkowe źródło finansowania, z którego korzystasz tylko wtedy, gdy masz taką potrzebę. W dodatku za potrąconą przy sprzedaży faktury prowizję otrzymasz fakturę kosztową, na podstawie której odliczysz podatek VAT. Do Ciebie zatem należy decyzja czy zaciągać długoterminowe kredyty bankowe, obciążające budżet firmy, czy zaspokajać bieżące potrzeby finansowe sprzedając – doraźnie lub stale – swoje faktury przychodowe.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej