Kalkulator przedsiębiorcy
24.02.2022 (Aktualizacja: 29.09.2024)
24.02.2022 (Aktualizacja: 29.09.2024)
I tak się stało w tym roku. Popularny Polski Ład (lub jak kto woli Nowy Ład) wprowadził szereg nowych regulacji, które sprawiły, że wielu przedsiębiorców zmieniło formę rozliczenia swojej działalności. Jako, że Faktura.pl trzyma rękę na pulsie, to informowaliśmy Was o istotnych zmianach w zakresie nowych rozliczeń. Możecie je znaleźć w naszych publikacjach.
Poznaj nasz polecany program do faktur
Jakiś czas temu uruchomiliśmy stronę z kalkulatorem dla każdego przedsiębiorcy. Możesz w nim sprawdzić, która z form rozliczeń jest dla Ciebie najbardziej korzystna. Jest to z pewnością pomocne narzędzie dla tych, którzy są tuż przed założeniem firmy.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
04.04.2025
W świecie podatków i fakturowania każdy szczegół ma znaczenie. Od 1 października 2020 roku podatnicy VAT zostali zobowiązani do oznaczania sprzedaży odpowiednimi kodami GTU. W tym artykule wyjaśniamy, czym są kody GTU, kto musi je stosować oraz jak poprawnie przypisywać towary i usługi do odpowiednich kategorii.
czytaj dalej24.03.2025
Podatek dochodowy to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby pracujące na etacie, prowadzone działalności gospodarcze czy uzyskujące dochody z innych źródeł. Ile wynosi podatek dochodowy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od formy opodatkowania, źródła dochodu oraz wysokości uzyskanych przychodów. W artykule poniżej szczegółowo wyjaśniamy, jak obliczyć podatek dochodowy i jakie zasady obowiązują w 2024 roku.
czytaj dalej13.03.2025 (Aktualizacja: 24.03.2025)
Każdy pracownik ma prawo do corocznego, płatnego urlopu wypoczynkowego. W praktyce jednak zdarzają się sytuacje, w których pracownik nie jest w stanie wykorzystać przysługujących mu dni wolnych. W takich przypadkach przysługuje mu ekwiwalent za urlop, czyli finansowa rekompensata za niewykorzystany czas odpoczynku.
czytaj dalej