Jak wysłać ZUS DRA z naszej aplikacji?
11.03.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
11.03.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Deklarację należy złożyć do:
Jak wysłać ZUS DRA:
W systemie Faktura.pl po rozliczeniu miesiąca w zakładce Księgowość w kolumnie ZUS pojawi się ikona pobrania – Pobierz dokument. Po pobraniu dokumentu zaloguj się na swoje konto w PUE ZUS. Po zalogowaniu przejdź do zakładki ePłatnik à Dokumenty à Import KEDU, następnie naciśnij Dalej. Nie widzisz zakładki ePłatnik – aktywuj ją. Na kolejnej stronie nic nie wybierasz, naciśnij Dalej. W tym kroku należy wczytać poprzez przycisk Wybierz plik, który pobrałeś z Faktura.pl. Po dodaniu pliku naciśnij Dalej. Zaznaczamy ZUS DRA i następnie klikamy Zakończ. Otrzymasz komunikat – naciśnij Tak. Teraz przechodzimy do zakładki Dokumenty –> Dokumenty robocze, wybieramy ZUS DRA i naciskamy Zatwierdź. Na koniec przejdź do zakładki Dokumenty –> Dokumenty zatwierdzone, wybierz ZUS DRA i naciśnij Wyślij. Ostatnim krokiem jest podpisanie dokumentów, możesz to zrobić:
2. Przy pomocy Eksperta księgowego Faktura.pl.
W systemie Faktura.pl po rozliczeniu miesiąca w zakładce Księgowość w kolumnie ZUS należy kliknąć w ikonkę Wyślij deklarację do ZUS.
Zlecając wysyłkę zauważysz status realizacji wysyłki wraz z datą i godziną zmiany statusu:
Wysyłka jest realizowana w dni robocze. Zleceneia zgłoszone do godziny 15:00 będą składane jeszcze tego samego dnia. Zlecenia zgłaszane po 15:00 będą wysyłane następnego dnia roboczego.
Usługa jest dostępna dla firm, które mają w naszym programie jeden z poniższych abonamentów:
Uwaga!
Czas oczekiwania na potwierdzenie przyjęcia DRA w ZUS (UPO) może trwać 7 dni – jest to wymóg programu Płatnik.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej29.07.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Freelancing staje się coraz bardziej popularnym modelem pracy, a jednym z kluczowych aspektów zarządzania własnym biznesem jest wystawianie faktur. Programy do fakturowania oferują freelancerom narzędzia, które nie tylko ułatwiają ten proces, ale również pomagają w zarządzaniu finansami. Wybór odpowiedniego programu do faktur jest istotny dla efektywnego i profesjonalnego prowadzenia działalności. W tym artykule omówimy najważniejsze funkcje, które powinien posiadać idealny program do fakturowania dla freelancerów.
czytaj dalej