Wymień faktury na gotówkę. Finansowanie faktur i windykacja.

10.07.2020

Opóźnienia w płatnościach, przesuwanie terminów spłaty lub brak płatności za faktury to zjawiska, z którymi przedsiębiorca mierzy się w trakcie prowadzenia biznesu. Zjawiska te są o tyle niebezpieczne, że mają bezpośredni wpływ na kondycję firmy, jej płynność finansową oraz cashflow. Obecna sytuacja zdaje się wpływać negatywnie na terminowe regulowanie należności, a już przed epidemią koronawirusa kontrahenci bardzo często zwlekali do ostatniego dnia lub spóźniali się z zapłatą za faktury.

Dlatego w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy muszą uzbroić się w narzędzia, które będą w stanie poprawić kondycję i płynność finansową ich firm. W innym przypadku jedyne w co mogą się uzbroić to cierpliwość w oczekiwaniu na zapłatę. Projektując nową Fakturę.pl postanowiliśmy wyposażyć przedsiębiorców w narzędzia niezbędne przeciwdziałaniu utracie płynności oraz takie, które pomogą zmotywować kontrahenta, który spóźnia się z płatnością.

Finansowanie faktur

To usługa, dzięki której pieniądze z wystawionej faktury możesz otrzymać przed wyznaczonym terminem. Prowadzisz własną firmę, zatrudniasz pracowników, pilnujesz rachunków, szukasz nowych obszarów rozwoju i pozyskujesz nowych klientów. No właśnie… wśród tych klientów są i tacy, którzy stosują wydłużone terminy płatności faktur i tego samego oczekują od Ciebie. Prowadzenie biznesu w sytuacji, gdy kontrahenci wymagają długich terminów płatności nie jest prostą sprawą – zwłaszcza gdy samemu trzeba na bieżąco regulować swoje zobowiązania.

Wymień faktury na gotówkę

Finansowanie faktur w tym przypadku pomaga uzyskać środki z faktur wcześniej, tak abyś mógł wykorzystać je na sprawy firmowe. Finansowanie faktur nie tylko wpływa na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa, ale również pozwala Ci realizować zlecenia, na których sfinansowanie w innym przypadku nie miałbyś środków. Rozumiemy problemy jakie mogą wywołać opóźnienia w płatnościach. Chcąc wesprzeć codzienną działalność polskich przedsiębiorstw wprowadzamy usługę, dzięki której środki pieniężne z tytułu wystawionej już faktury odbierzesz błyskawicznie. Dzięki temu łatwo pozyskasz pieniądze na obrót, a Twój klient zyskasz czas na uregulowanie swoich zobowiązań.

Przykład: Wystawiasz fakturę terminową, pieniądze są Ci niezbędne do wykonania kontraktu, wykorzystujesz finansowanie faktur i pieniądze masz na koncie nawet tego samego dnia!

Windykacja faktur

Przeterminowane faktury, brak pieniędzy na opłacenie kosztów, problemy z płynnością – to zmartwienia, które nie są obce większości przedsiębiorców. Badania wskazują, iż ponad 80% polskich firm miało problem związany z opóźnieniami w płatnościach. Z jednej strony potrzebujesz szybko środków, z drugiej nie chcesz psuć relacji z kontrahentem upominając się o swoje pieniądze. Windykacja nie kojarzy się dobrze – wysokie koszty, angażowanie prawnika, strata czasu. Tymczasem większość długów udaje się odzyskać już po pierwszym telefonie negocjatora. Statystycznie masz 90% szans na szybki wpływ środków za fakturę, jeśli tylko upomnisz się o nie w ciągu 30 dni od daty opóźnienia.

Wymień faktury na gotówkę

W wielu sytuacjach samo wspomnienie terminu windykacja, potrafi skutecznie zmotywować kontrahenta do zajrzenia głębiej do kieszeni i wykonania przelewu. Dlatego w nowej Fakturze.pl masz możliwość skorzystania z szeregu usług takich jaki Pieczęć prewencyjna, Wezwanie do zapłaty, Telefon windykacyjny, Windykacja Faktur, czy Pogotowie Prawne. Usługi windykacyjne pomogą uchronić Twoją firmę przed opóźnieniami w płatności, a w razie gdyby Twój kontrahent nie zapłacił w terminie, pomogą odzyskać należne Ci środki.

sowa poleca portal

Przykład: Kiedy Twój kontrahent spóźnia się zapłatą za usługi lub nie dotrzymuje omówionych wcześniej terminów, wykorzystaj narzędzia windykacyjne, by odzyskać należne Ci pieniądze.

SPRAWDŹ NOWE ROZWIĄZANIA W FAKTURA.PL

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program