Wymień faktury na gotówkę. Finansowanie faktur i windykacja.
10.07.2020
10.07.2020
Dlatego w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy muszą uzbroić się w narzędzia, które będą w stanie poprawić kondycję i płynność finansową ich firm. W innym przypadku jedyne w co mogą się uzbroić to cierpliwość w oczekiwaniu na zapłatę. Projektując nową Fakturę.pl postanowiliśmy wyposażyć przedsiębiorców w narzędzia niezbędne przeciwdziałaniu utracie płynności oraz takie, które pomogą zmotywować kontrahenta, który spóźnia się z płatnością.
To usługa, dzięki której pieniądze z wystawionej faktury możesz otrzymać przed wyznaczonym terminem. Prowadzisz własną firmę, zatrudniasz pracowników, pilnujesz rachunków, szukasz nowych obszarów rozwoju i pozyskujesz nowych klientów. No właśnie… wśród tych klientów są i tacy, którzy stosują wydłużone terminy płatności faktur i tego samego oczekują od Ciebie. Prowadzenie biznesu w sytuacji, gdy kontrahenci wymagają długich terminów płatności nie jest prostą sprawą – zwłaszcza gdy samemu trzeba na bieżąco regulować swoje zobowiązania.
Finansowanie faktur w tym przypadku pomaga uzyskać środki z faktur wcześniej, tak abyś mógł wykorzystać je na sprawy firmowe. Finansowanie faktur nie tylko wpływa na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa, ale również pozwala Ci realizować zlecenia, na których sfinansowanie w innym przypadku nie miałbyś środków. Rozumiemy problemy jakie mogą wywołać opóźnienia w płatnościach. Chcąc wesprzeć codzienną działalność polskich przedsiębiorstw wprowadzamy usługę, dzięki której środki pieniężne z tytułu wystawionej już faktury odbierzesz błyskawicznie. Dzięki temu łatwo pozyskasz pieniądze na obrót, a Twój klient zyskasz czas na uregulowanie swoich zobowiązań.
Przykład: Wystawiasz fakturę terminową, pieniądze są Ci niezbędne do wykonania kontraktu, wykorzystujesz finansowanie faktur i pieniądze masz na koncie nawet tego samego dnia!
Przeterminowane faktury, brak pieniędzy na opłacenie kosztów, problemy z płynnością – to zmartwienia, które nie są obce większości przedsiębiorców. Badania wskazują, iż ponad 80% polskich firm miało problem związany z opóźnieniami w płatnościach. Z jednej strony potrzebujesz szybko środków, z drugiej nie chcesz psuć relacji z kontrahentem upominając się o swoje pieniądze. Windykacja nie kojarzy się dobrze – wysokie koszty, angażowanie prawnika, strata czasu. Tymczasem większość długów udaje się odzyskać już po pierwszym telefonie negocjatora. Statystycznie masz 90% szans na szybki wpływ środków za fakturę, jeśli tylko upomnisz się o nie w ciągu 30 dni od daty opóźnienia.
W wielu sytuacjach samo wspomnienie terminu windykacja, potrafi skutecznie zmotywować kontrahenta do zajrzenia głębiej do kieszeni i wykonania przelewu. Dlatego w nowej Fakturze.pl masz możliwość skorzystania z szeregu usług takich jaki Pieczęć prewencyjna, Wezwanie do zapłaty, Telefon windykacyjny, Windykacja Faktur, czy Pogotowie Prawne. Usługi windykacyjne pomogą uchronić Twoją firmę przed opóźnieniami w płatności, a w razie gdyby Twój kontrahent nie zapłacił w terminie, pomogą odzyskać należne Ci środki.
Przykład: Kiedy Twój kontrahent spóźnia się zapłatą za usługi lub nie dotrzymuje omówionych wcześniej terminów, wykorzystaj narzędzia windykacyjne, by odzyskać należne Ci pieniądze.
Polecane artykuły
17.06.2022
Kilometrówka dla celów VAT to nic innego, jak ewidencja przebiegu pojazdu osobowego wykorzystywanego w firmie w ramach prowadzonej działalności. Jako że nie każdy podmiot biznesowy musi prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu, sprawdzamy i podpowiadamy, kiedy kilometrówka jest konieczna i jakie przynosi korzyści. Sprawdź, czy jako przedsiębiorca jesteś zobowiązany do prowadzenia ewidencji pojazdów w swojej firmie.
czytaj dalej17.06.2022
Formularz VAT-26 to dokument, który musi zainteresować każdego przedsiębiorcę, który w swojej działalności użytkuje pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 t i używa go tylko w celach prowadzonej działalności. Sprawdzamy, jak wygląda wzór informacji o pojazdach wykorzystywanych wyłącznie w działalności, kogo obowiązuje, jak go wypełnić i w jakim terminie złożyć w urzędzie skarbowym.
czytaj dalej30.05.2022
Wykorzystywanie prywatnych samochodów w firmie to powszechna praktyka – czynią tak zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy. Z tego powodu warto ustalić, jakie uprawnienia przysługują nam w zakresie rozliczeń z fiskusem. Inaczej musimy bowiem traktować nasz własny prywatny samochód używany w działalności, a inaczej pojazdy pracowników, którymi podróżują służbowo.
czytaj dalej