Wygoda, dopasowanie i RWD
01.01.2017
01.01.2017
W zakładce ‘Ustawienia’ w szybki i prosty sposób dodaj swój nowy produkt. Wpisz nazwę towaru lub usługi, cenę netto i wybierz odpowiednią stawkę VAT.
Pamiętaj, że jeśli prowadzisz sprzedaż zwolnioną z VAT, obowiązkowo musisz wypełnić pole PKWiU.
Dla ułatwienia daliśmy Ci możliwość wyboru najbardziej popularnych jednostek, którymi oznaczysz swoje towary lub usługi, takie jak sztuka, kilogram, opakowanie, litr lub tona. Wiemy jednak, że potrzeby przedsiębiorców potrafią być tak zaskakujące, że nawet Sherlock Holmes by na to nie wpadł, dlatego na wszelki wypadek umożliwiliśmy wprowadzenie dowolnej jednostki, jaka będzie ci potrzebna.
Zapisane produkty i jednostki tylko wybierzesz na formularzu faktury, co skróci czas jej wystawiania.
Dodanie na fakturze rachunku bankowego to najpewniejszy sposób na otrzymanie szybkiej zapłaty od Klienta. Zapisanie rachunku bankowego w ustawieniach i ustawienie go jako domyślnego, umożliwi Ci zamieszczenie na dokumencie darmowego przycisku „Kliknij, aby opłacić”.
Domyślny rachunek bankowy przy wystawianiu dowolnego dokumentu jest już umieszczony w formularzu faktury.
Prawidłowa numeracja faktur, to bardzo poważna sprawa. W tej kwestii, jak w żadnej innej, należy zachować ład i porządek. Niektóre numeracje są bardzo intuicyjne i idąc tym tropem, w Faktura.pl zaproponowaliśmy Ci gotowe szablony numeracji dokumentów. Jeśli jednak chcesz utworzyć własne szablony, zrobisz to w prosty sposób w zakładce ’Numeracja Dokumentów’.
Domyślnym schematem numeracji jest format: ‘{nr}’ ‘{mies}’ ‘{rok}’. Dodaj swój własny, uniwersalny schemat, poprzez zmianę kolejności lub np. usunięcie pola {mies}. Stworzoną przez siebie numerację ustaw jako domyślną dla danego typu dokumentu na przykład faktury uproszczonej lub proforma.
Zachowaj ciągłość numeracji poprzez wpisanie ostatniego numeru wystawionej faktury. Dla powyższego schematu numeracji: {nr}/{mies}/{rok}, np. ustawiając ostatni nr jako 3 – Faktura VAT będzie generowana od numeru: 4/2/2017, 5/2/2017, 6/2/2017 itd. Prościej się nie dało.
Tablet, smartphone czy inteligentna lodówka – korzystaj z Faktura.pl na urządzeniach mobilnych w każdej rozdzielczości. Od teraz wystawiaj faktury gdzie chcesz. To tylko kilka kliknięć palcem. Najlepsi robią to w 30 sekund stojąc w korku, spacerując z psem lub lecąc paralotnią. Im szybciej wystawisz fakturę, tym szybciej będziesz cieszyć się pieniędzmi na swoim rachunku.
Polecane artykuły
22.11.2023
Choć w ostatnich latach zmienia się optyka tego, w jakim kierunku zmierza Unia Europejska, wciąż jej fundamentem pozostają zasady, które legły u podstaw zawiązania tego specyficznego sojuszu na naszym kontynencie. Jednym z podstawowych zadań Wspólnoty jest stworzenie uczciwego i konkurencyjnego rynku wewnętrznego, w którym każdy będzie mógł na równych zasadach prowadzić działalność gospodarczą. Parlament Europejski przez ponad pół wieku swojego istnienia wprowadził wiele regulacji dotyczących tego obszaru. Dziś przedstawię jedną z nich – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2560 z dnia 14 grudnia 2022 r. w sprawie subsydiów zagranicznych zakłócających rynek wewnętrzny, którego przepisy częściowo weszły w życie 12 października 2023 r.
czytaj dalej22.11.2023
Prowadzenie działalności gospodarczej jest nieustanną walką z kontrahentami, konsumentami i konkurencją. W cywilizowanych krajach państwo stoi na straży tego, by była to walka utrzymana w pewnych ramach wynikających z wartości, jakie umówiliśmy się chronić jako społeczeństwo. Im większy gracz na rynku, tym większą ma pokusę, by naginać obowiązujące zasady i stosować praktyki, które prawo uznaje za naruszające interesy klientów lub konkurentów. Z tego powodu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważnie przygląda się porozumieniom, jakie przedsiębiorcy zawierają między sobą w ramach prowadzonej działalności. Dziś przyjrzymy się legalności tzw. porozumień dystrybucyjnych.
czytaj dalej22.11.2023
Kontrola firmy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego przedsiębiorcy. Skomplikowane, rozbudowane i notorycznie zmieniane przepisy sprawiają, że – mimo najlepszych chęci – trudno jest przestrzegać wszystkich obowiązków, zakazów i nakazów serwowanych nam przez ustawodawcę. Urzędnicy zdają się o tym zapominać i z całą bezwzględnością szukają, a następnie karzą za nieprawidłowości, które pojawiają się w przedsiębiorstwach. Dziś przedstawię, jak wygląda kontrola z perspektywy ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (dalej: ustawa).
czytaj dalej