Wygoda, dopasowanie i RWD

01.01.2017

Prawdziwego bohatera poznajemy po tym, że to nie on dopasowuje się do świata, ale sprawia, że to świat staje się do niego dopasowany. Stosując się do tej zasady, w Faktura.pl pozwalamy Ci dopasować Twoje konto i faktury do Ciebie. Dodaj własne logo w koncie i na fakturach, żeby podkreślić swój profesjonalizm i łatwo wyróżnić się wśród dziesiątek kontrahentów Twojego Klienta. Definiuj własne produkty, usługi i jednostki, żebyśmy mogli automatycznie zamieszczać je na wystawianych przez Ciebie dokumentach. Testuj wystawianie faktur w różnych warunkach, na wszystkich możliwych urządzeniach podłączonych do internetu. Ma być szybko, wygodnie i tak, jak chcesz. Dlatego w Faktura.pl wszystko jest takie proste.

Zdefiniuj własne produkty

W zakładce ‘Ustawienia’ w szybki i prosty sposób dodaj swój nowy produkt. Wpisz nazwę towaru lub usługi, cenę netto i wybierz odpowiednią stawkę VAT.

Definiowanie produktu

Pamiętaj, że jeśli prowadzisz sprzedaż zwolnioną z VAT, obowiązkowo musisz wypełnić pole PKWiU.

Rozwinięta lista stawka VAT

Dodaj potrzebne jednostki

Dla ułatwienia daliśmy Ci możliwość wyboru najbardziej popularnych jednostek, którymi oznaczysz swoje towary lub usługi, takie jak sztuka, kilogram, opakowanie, litr lub tona. Wiemy jednak, że potrzeby przedsiębiorców potrafią być tak zaskakujące, że nawet Sherlock Holmes by na to nie wpadł, dlatego na wszelki wypadek umożliwiliśmy wprowadzenie dowolnej jednostki, jaka będzie ci potrzebna.

Definiowanie jednostek

Zapisane produkty i jednostki tylko wybierzesz na formularzu faktury, co skróci czas jej wystawiania.

Zdefiniowane jednostki

Dołącz listę rachunków bankowych

Dodanie na fakturze rachunku bankowego to najpewniejszy sposób na otrzymanie szybkiej zapłaty od Klienta. Zapisanie rachunku bankowego w ustawieniach i ustawienie go jako domyślnego, umożliwi Ci zamieszczenie na dokumencie darmowego przycisku „Kliknij, aby opłacić”.

Rachunek bankowy

Domyślny rachunek bankowy przy wystawianiu dowolnego dokumentu jest już umieszczony w formularzu faktury.

Domyślny rachunek bankowy

Przygotuj indywidualną numerację dokumentów

Prawidłowa numeracja faktur, to bardzo poważna sprawa. W tej kwestii, jak w żadnej innej, należy zachować ład i porządek. Niektóre numeracje są bardzo intuicyjne i idąc tym tropem, w Faktura.pl zaproponowaliśmy Ci gotowe szablony numeracji dokumentów. Jeśli jednak chcesz utworzyć własne szablony, zrobisz to w prosty sposób w zakładce ’Numeracja Dokumentów’.

Dodaj, usuń bądź zmodyfikuj istniejące szablony.

Domyślnym schematem numeracji jest format: '{nr}’ '{mies}’ '{rok}’. Dodaj swój własny, uniwersalny schemat, poprzez zmianę kolejności lub np. usunięcie pola {mies}. Stworzoną przez siebie numerację ustaw jako domyślną dla danego typu dokumentu na przykład faktury uproszczonej lub proforma.

sowa poleca portal

Zachowaj ciągłość numeracji poprzez wpisanie ostatniego numeru wystawionej faktury. Dla powyższego schematu numeracji: {nr}/{mies}/{rok}, np. ustawiając ostatni nr jako 3 – Faktura VAT będzie generowana od numeru: 4/2/2017, 5/2/2017, 6/2/2017 itd. Prościej się nie dało.

Dodanie schematu

Ciesz się wersją RWD na tablet i telefon

Tablet, smartphone czy inteligentna lodówka – korzystaj z Faktura.pl na urządzeniach mobilnych w każdej rozdzielczości. Od teraz wystawiaj faktury gdzie chcesz. To tylko kilka kliknięć palcem. Najlepsi robią to w 30 sekund stojąc w korku, spacerując z psem lub lecąc paralotnią. Im szybciej wystawisz fakturę, tym szybciej będziesz cieszyć się pieniędzmi na swoim rachunku.

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program