Wszystko co powinieneś wiedzieć o księgowości online!
16.11.2022
16.11.2022
Wystarczy, że zarejestrujesz się w naszej aplikacji panel.faktura.pl i aktywujesz księgowość w zakładce Księgowość. Przy zakładaniu konta będziesz musiał wypełnić dane, które są wymagane przez Urząd Skarbowy oraz Zakład Ubezpieczeń społecznych. W celu ich uzupełnia polecamy skorzystać z naszej infolinii, która pomoże Ci wypełnić niezbędne dane.
Nie. Rejestracja na Faktura.pl jest całkowicie darmowa. Przez pierwsze 3 miesiące możesz dodatkowo skorzystać ze wszystkich funkcji księgowości online za darmo.
W ramach abonamentu otrzymujesz dostęp do naszej aplikacji, w której możesz m.in.: wystawiać faktury przychodowe, kompletować dokumenty kosztowe, księgować w tle, automatycznie kalkulować podatki i składki ZUS oraz masz dostęp do osobistego asystenta księgowego. Wszystkie funkcje możesz zobaczyć na tej stronie.
Nie reprezentujemy przedsiębiorcy bezpośrednio przed Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, co nie zmienia faktu, że użytkownik może się skonsultować z naszym ekspertem w celu rozwiązania danego zagadnienia.
Tak, aplikacja Faktura.pl działa zgodnie z prawem i wszystkimi wytycznymi Ministerstwa Finansów. Transmisja danych pomiędzy komputerem użytkownika a naszym serwerem jest szyfrowana kluczem AES oraz zabezpieczona 2048-bitowym certyfikatem SSL. Kopie zapasowe są tworzone każdego dnia i przechowywana w bezpiecznym miejscu.
Wgląd do Twoich danych ma Twój osobisty ekspert księgowy.
Tak. Możesz tego dokonać w zakładce Dokumenty w naszej aplikacji. Najwcześniejszy rok podatkowy to 2022 rok.
Polecane artykuły
28.02.2023
Nota korygująca to dokument wystawiany przez sprzedawcę, który poprawia lub - jak sama nazwa wskazuje - koryguje istniejący dokument.
czytaj dalej28.02.2023
Oświadczenie o pominięciu faktur to dokument, potwierdzający to, że strony transakcji wspólnie doszły do porozumienia, że wystawienie faktury się nie odbędzie.
czytaj dalej10.11.2022
Daniną solidarnościową nazywa się podatek dla najbogatszych. Dotyczy to osób o dochodach przekraczających 1 000 000 zł, gdzie dochód = przychód – koszty uzyskania przychodu. Daninę solidarnościową oblicza się w momencie sporządzania rozliczenia rocznego. Podstawą obliczenia stanowi nadwyżka ponad 1 000 000,00 zł sumy dochodów podlegających opodatkowaniu (Danina solidarnościowa dotyczy podatku na skali podatkowej oraz podatku liniowego. Nie dotyczy ryczałtu).
czytaj dalej