Wszystko co powinieneś wiedzieć o księgowości online!

16.11.2022

Księgowość online to oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Nasze inteligentne algorytmy pomogą Ci ze wszelkimi zadaniami księgowymi, a jeżeli dopadną Ciebie wątpliwości, to zawsze możesz zadzwonić do naszego eksperta, który w ramach abonamentu wytłumaczy wszystko, co Cię trapi. Poniżej za to odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez naszych użytkowników.

Jak rozpocząć pracę w programie księgowym online?

Wystarczy, że zarejestrujesz się w naszej aplikacji panel.faktura.pl i aktywujesz księgowość w zakładce Księgowość. Przy zakładaniu konta będziesz musiał wypełnić dane, które są wymagane przez Urząd Skarbowy oraz Zakład Ubezpieczeń społecznych. W celu ich uzupełnia polecamy skorzystać z naszej infolinii, która pomoże Ci wypełnić niezbędne dane.

Czy rejestracja konta związana jest z opłatami?

Nie. Rejestracja na Faktura.pl jest całkowicie darmowa. Przez pierwsze 3 miesiące możesz dodatkowo skorzystać ze wszystkich funkcji księgowości online za darmo.

Co otrzymuję w ramach abonamentu?

W ramach abonamentu otrzymujesz dostęp do naszej aplikacji, w której możesz m.in.: wystawiać faktury przychodowe, kompletować dokumenty kosztowe, księgować w tle, automatycznie kalkulować podatki i składki ZUS oraz masz dostęp do osobistego asystenta księgowego. Wszystkie funkcje możesz zobaczyć na tej stronie.

Czy Faktura.pl prowadzi usługi biura rachunkowego?

Nie reprezentujemy przedsiębiorcy bezpośrednio przed Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, co nie zmienia faktu, że użytkownik może się skonsultować z naszym ekspertem w celu rozwiązania danego zagadnienia.

Czy dane mojej firmy są bezpieczne?

Tak, aplikacja Faktura.pl działa zgodnie z prawem i wszystkimi wytycznymi Ministerstwa Finansów. Transmisja danych pomiędzy komputerem użytkownika a naszym serwerem jest szyfrowana kluczem AES oraz zabezpieczona 2048-bitowym certyfikatem SSL. Kopie zapasowe są tworzone każdego dnia i przechowywana w bezpiecznym miejscu.

Kto ma wgląd w dane na moim koncie?

Wgląd do Twoich danych ma Twój osobisty ekspert księgowy.

Czy jeśli wykupię abonament teraz, to czy będę mógł zaksięgować dokumenty z poprzednich lat?

Tak. Możesz tego dokonać w zakładce Dokumenty w naszej aplikacji. Najwcześniejszy rok podatkowy to 2022 rok.

 

 

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program