Jak zaplanować wakacje w Azji? Skorzystaj z przykładowego planu na 14 dni
21.07.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
21.07.2017 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Planując wyjazd do Azji sprawdź, czy twój termin wyjazdu nie pokrywa się z porą deszczową – wakacje na plaży w deszczu to nic przyjemnego. Zimowe miesiące, czyli okres od grudnia do marca, to pora sucha i idealny czas na wyjazd do większości krajów Azji. Ale jeśli wybierasz się na Bali lub Borneo, to pojedź latem – od czerwca do września – wtedy pogoda tam jest rewelacyjna.
Jest coraz więcej bezpośrednich lotów z Polski do Azji. LOT oferuje transport do Bangkoku, z Warszawy czarterem można dolecieć do Wietnamu, Indonezji czy Malezji, a na miejscu funkcjonuje świetnie rozwinięta siatka tanich połączeń lotniczych. Dlatego transport pomiędzy krajami czy nawet miastami Azji jest równie łatwy, jak w przypadku linii WizzAir czy Ryan Air w Europie.
Popularne miejscowości są ze sobą połączone siecią kolejowych lub autobusowych połączeń, która w Tajlandii czy Wietnamie działa całkiem sprawnie, a przy tym jest bezpieczna i niedroga.
Jeśli masz 2 tygodnie, to najlepiej skupić się na jednym, maksymalnie dwóch krajach, aby mieć czas na chwilę oddechu. Zwróć uwagę w szczególności na te kierunki:
Żeby dostać się z Polski do Wietnamu, najlepiej wybierz przelot czarterem lub lotem rejsowym do Hanoi. Bezpośrednie loty oferuje Rainbow Tours. Sam lot potrwa ok. 9 – 16 godzin, w zależności od tego, czy będą przesiadki. Potem znajdziesz się już w stolicy, gdzie spędzisz pierwsze dni swojej wycieczki, a następnie będziesz kontynuować podróż na południe kraju.
Dni 1 – 2 Hanoi
Stolica Wietnamu ma piękną, ale niewielką starówkę wypełnioną straganami, barami i restauracjami, tętniącą życiem zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Spokojnie spędzisz tam dwa dni chłonąc zapachy, kolory, a wieczorem słuchając muzyki dobiegającej z otwartych lokali.
Dni 3 – 4 Ha Long
Formacje krasowe wynurzające się z wód Zatoki Ha Long, to jedna z ikon Wietnamu. Rozpościerają się na przestrzeni wielu kilometrów, co daje poczucie,że zatoka nigdy się nie kończy, a widok jest tak niezwykły, że nie znudzi cię nawet przy kilkudniowym rejsie. Zatokę Ha Long możesz eksplorować łodzią – prywatnie, lub z wycieczką – ta druga opcja jest sporo tańsza, a dojazd na miejsce autobusem z Hanoi zajmie ok. 3 godzin.
Dni 5 – 7 Hoi An
Czas na spokojne 2 – 3 dni w starodawnym, niewielkim miasteczku Hoi An w centralnym Wietnamie. Oprócz klimatycznej, chińskiej starówki, ryneczków i restauracji ze świetnymi owocami morza warto udać się na plażę oraz odwiedzić pobliską Marble Mountain- miejsce gdzie wydobywa i przerabia się marmur. Na szczycie góry stoi świątynia, również wykonana z marmuru, a dookoła biegają małpy.
Program do faktur, któremu możesz zaufać
Żeby dotrzeć do Hoi An, najpierw poleć z Hanoi do miejscowości Danang, która oddalona jest godzinę jazdy od Hoi An. Z lotniska można dojechać taksówką lub autobusem.
Dzień 8 Ho Chi Minh
Główną atrakcją okolic Ho Chi Minh są tunele Cu Chi – głównej atrakcji okolic Sajgonu. Jest to licząca około 250 km sieć podziemnych korytarzy w Wietnamskiej prowincji Cu Chi, stanowiąca część dużo większej całości, pokrywającej znaczną część terytorium kraju. Do części tuneli, które można zwiedzać, dojedziesz taksówką lub z półudniową wycieczką, którą bez problemu wykupisz po przylocie do Ho Chi Minh.
Dni 9 – 11 Zwiedzanie Delty Mekongu
Dwu lub trzydniowa wycieczka z Ho Chi Minh do Delty Mekongu – jednego z najpiękniejszych miejsc Wietnamu. Będziesz płynąć łodzią po rzece i wąziutkich kanałach ukrytych wśród wysepek pokrytych palmami.
Zobaczysz też pola ryżowe oraz rynki na wodzie, a spać możesz zarówno w hotelu, jak i na łodzi lub u wietnamskiej rodziny. Wycieczka zakończy się w Ho Chi Minh, skąd polecisz na wypoczynek na plaży na wietnamskiej wyspie.
12 – 14 Relaks na plaży na wyspie Phu Quoc
Jedną z idealnych plażowych opcji jest wietnamska wyspa Phu Quoc, leżąca przy granicy z Kambodżą. Plaże są piękne, okazji do uprawiania sportów wodnych nie brakuje, a standard hoteli jest na tyle zróżnicowany, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Codziennie jest kilka połączeń lotniczych z Ho Chi Minh, a lot trwa niecałą godzinę.
Pakuj walizkę i ruszaj w drogę, a wrócisz z głową pełną wspomnień, bogatszy o nowe doznania, wrażenia i smaki. Zarówno Wietnam, jak i pozostałe kraje regionu zachwycają bogactwem przyrody, niespotykanymi u nas drzewami, egzotycznymi kwiatami i owocami, pięknem plaż nad lazurową wodą i fantastyczną, chociaż pikantną, kuchnią.
Po takim wyjeździe wrócisz pełen inspiracji i energii do dalszej pracy, a taki jest przecież cel wakacji – mieć więcej sił i nowe pomysły na kolejne działania.
Jeśli nie masz czasu na samodzielne przygotowanie podróży, zleć to profesjonalistom.
Architekci Podróży zajmują się projektowaniem indywidualnych wyjazdów, a na hasło “Faktura.pl” dostaniesz 5% zniżkę na ich usługę. Dokąd chcesz jechać?
Architekt Podróży
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej