Prywatna opieka medyczna Medicover – czy mi się to opłaci?

02.02.2021

Opieka medyczna od zawsze była ważnym aspektem życia nie tylko każdej rodziny, ale i każdego przedsiębiorcy prowadzącego własną firmę. Aż przyszedł rok 2020 i wszyscy zrozumieliśmy, że zdrowie jest po prostu najważniejsze. To ono właściwie decyduje o jakości naszego życia. Dotarło do nas, że bez zdrowia i prężnie działającego, wydolnego systemu opieki medycznej ani rusz. Wokół zdrowia zaczęło kręcić się wszystko – życie rodzinne, nasze relacje społeczne, ale biznesowe. Dziś na wagę złota jest możliwość prosperowania bez zakłóceń, przestojów i chorujących (nie tylko na owianego najgorszą sławą wirusa) pracowników. Dlatego też szalenie ważne jest zapewnienie sobie i zatrudnianym przez nas ludziom dostępu do fachowej opieki medycznej, kompetentnych specjalistów i wizyt, których terminy nie będą wprawiać w osłupienie.

Prowadzisz własną firmę i zastanawiasz się nad pakietem usług dla siebie i swoich pracowników? Ten tekst jest właśnie dla Ciebie?

Najważniejsze zadanie każdego pracodawcy to wspierać swoich pracowników. Nie od dziś wiadomo, że ogólny stan psychofizyczny pracowników wpływa na jakość wykonywanej przez nich pracy.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO podaje definicję zdrowia, z którą trudno się nie zgodzić: „Zdrowie jest stanem pełnego/całkowitego/dobrego samopoczucia/dobrostanu (ang. wellbeing) fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko jej brakiem – obiektywnie istniejącej – choroby czy niepełnosprawności”.

 

Czy masz zdrową firmę?

Zdrowa firma to firma, której pracownicy są zdrowi. Proste. Jednak nie zawsze łatwe do realizacji. Szczególnie w dobie pandemii, z którą mierzymy się już niemal od roku. Brak dostępności wizyt u specjalistów, brak dostępnych terminów badań, system, który nie dźwiga obciążenia spowodowanego pojawieniem się koronawirusa.

I tu z pomocą przychodzi właśnie Medicover, który proponuje:

  • swobodny dostęp do konsultacji, badań czy rehabilitacji,
  • wygodny i dostępny kontakt z lekarzem bez wychodzenia z domu (do naszej dyspozycji są lekarze 67 specjalizacji, 25 specjalizacji dziecięcych),
  • w ofercie są również porady z psychologiem i psychiatrą, co w dzisiejszych, trudnych czasach jest niezwykle ważną wartością dodaną do oferowanych usług podstawowej opieki medycznej.

Dziś gros usług przeniosło się do świata online. W tym także wizyty i konsultacje medyczne w Medicover. Warto wiedzieć, że porada telefoniczna z lekarzem daje właściwie te same korzyści, co wizyta w placówce. Zachowując bezpieczeństwo i komfort, możesz wybrać dogodny termin porady, otrzymać e-Receptę, e-Zwolnienie, e-Skierowanie na badania lub konsultacje u specjalisty. Oczywiście w razie potrzeby można udać się na standardową wizytę do placówki.

Prywatna opieka medyczna

Dodatkowe korzyści dla Ciebie i Twoich pracowników

Badania Medycyny Pracy w 1 dzień? W Medicover to możliwe. 98% orzeczeń z zakresu podstawowej medycyny pracy i 87% z zakresu rozszerzonej medycyny pracy otrzymasz tego samego dnia, w którym odbyła się wizyta. Dostaniesz też dostęp do raportów online dotyczących ważności orzeczeń z badań medycyny pracy. Ku wygodzie i bezpieczeństwu pacjentów istnieje możliwość umówienia się na badania medycyny pracy online i wystawiania e-Skierowań na badania medycyny pracy w formie elektronicznej.

sowa poleca portal

Warto przypomnieć, że zarządzanie zdrowiem (tak, na co dzień każdy z nas zarządza swoim zdrowiem!) możliwe jest z każdego miejsca na świecie. Dzięki aplikacji Medicover OnLine możesz szybko i wygodnie:

  • zamówić e-Receptę na stale przyjmowany lek,
  • sprawdzić wyniki wykonanych badań,
  • skorzystać z e-Wizyty – w domu, w pracy czy w podróży służbowej,
  • umówić wizytę do lekarza specjalisty.

Pracownicy na wyjeździe czy w trasie potrzebują pomocy lekarskiej? Z opieki Medicover skorzystamy w całej Polsce, placówki znajdują się aż w 530 miastach. Do dyspozycji jest pełen zakres usług – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, rehabilitację, stomatologię, aż po leczenie szpitalne.

Medicover znajdziesz ofertę skrojoną na miarę, dedykowane rozwiązania nie tylko w kwestii zdrowia fizycznego, ale też zdrowia psychicznego czy społecznego. Firma w toku licznych badań zdiagnozowała potrzeby poszczególnych grup pracowniczych i na bazie tych doświadczeń proponuje dziś najlepsze rozwiązania dla zdrowia poszczególnych firm. To daje możliwość „uszycia oferty na miarę potrzeb”.

Medicover widzi swoją rolę w byciu partnerem w budowaniu bezpieczeństwa, zdrowia i zaangażowania pracowników. To nowoczesne podejście, z którego korzyści płyną do wszystkich zaangażowanych stron.

Wspieramy firmy w realizacji celów HR i biznesowych

Korzyści dla pracodawcy

Wydajesz, ale oszczędzasz? Tak. Zapewniając swoim pracownikom dostęp do fachowej wiedzy, profesjonalnej opieki, dajesz szansę na szybszy powrót do pracy po chorobie (szybsze terminy wizyt, szybciej wdrożone leczenie, szybsza rekonwalescencja pracownika). Można tu znów przypomnieć o dostępie do konsultacji z psychologami i psychiatrami, które w przypadkach depresji czy innych problemów psychicznych bywają kluczowe.

Dostęp do prywatnej opieki medycznej jest dziś jednym z najważniejszych pozapłacowych benefitów. Oferując pakiet Medicover łatwiej pozyskasz/zachęcisz ciekawych i doświadczonych pracowników do Twojej firmy. Ponadto pamiętaj, że pracownicy mający prywatną opiekę medyczną, szczególnie w dzisiejszych czasach, jeszcze bardziej doceniają swoją posadę.

I jeszcze jedno – oferując prywatną opiekę medyczną swoim pracownikom, tworzysz pozytywny wizerunek firmy. Dbając o zdrowie „swoich ludzi” i ich rodzin, pokazujesz, że Twoja firma to atrakcyjne i bezpieczne miejsce pracy.

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program