Nota korygująca i faktura korygująca – co to jest? Wzór
28.02.2023
28.02.2023
Nota korygująca jest wystawiana wtedy, gdy sprzedawca musi poprawić informacje podane na fakturze, takie jak:
Innym zdarzeniem, gdy taka nota jest wystawiana w przypadku, gdy sprzedawca jest zmuszony do anulowania części lub całej transakcji. Nota korygująca zazwyczaj zawiera dane dotyczące transakcji, takie jak:
Dane potrzebne do wystawienia dokumentu:
Faktura korygująca to dokument wystawiany przez sprzedawcę, który – jak sama nazwa wskazuje – koryguje lub poprawia wystawioną wcześniej fakturę. Faktura korygująca może być wystawiona wtedy, gdy sprzedawca musi zmienić dane na fakturze, takie jak:
Innym zastosowaniem, gdy korzystamy z tego rozwiązania jest sytuacja, gdy sprzedawca musi anulować część lub całą transakcję. Faktura korygująca najczęściej ma dane transakcji, takie jak:
Wzór faktury korygującej:
Dane potrzebne na dokumencie.
Data:
Sprzedawca:
Kupujący:
Opis transakcji:
Kwota oryginalnej faktury:
Kwota korekty:
Kwota do zapłaty:
Podpis sprzedawcy:
Podpis kupującego:
Polecane artykuły
28.02.2023
Oświadczenie o pominięciu faktur to dokument, potwierdzający to, że strony transakcji wspólnie doszły do porozumienia, że wystawienie faktury się nie odbędzie.
czytaj dalej16.11.2022
Księgowość online to oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Nasze inteligentne algorytmy pomogą Ci ze wszelkimi zadaniami księgowymi, a jeżeli dopadną Ciebie wątpliwości, to zawsze możesz zadzwonić do naszego eksperta, który w ramach abonamentu wytłumaczy wszystko, co Cię trapi. Poniżej za to odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez naszych użytkowników.
czytaj dalej10.11.2022
Daniną solidarnościową nazywa się podatek dla najbogatszych. Dotyczy to osób o dochodach przekraczających 1 000 000 zł, gdzie dochód = przychód – koszty uzyskania przychodu. Daninę solidarnościową oblicza się w momencie sporządzania rozliczenia rocznego. Podstawą obliczenia stanowi nadwyżka ponad 1 000 000,00 zł sumy dochodów podlegających opodatkowaniu (Danina solidarnościowa dotyczy podatku na skali podatkowej oraz podatku liniowego. Nie dotyczy ryczałtu).
czytaj dalej