Jak wystawić fakturę cykliczną?

01.01.2017

Każda faktura wystawiona w kolejnym miesiącu, na tę samą usługę lub towar, za tę samą cenę, do tego samego klienta to niezbity dowód na to, że Twoja firma kolejny miesiąc cieszy się niesłabnącym zaufaniem. Konkurencja nie śpi, ale to właśnie Ty wystawiasz kolejny dokument dla swojego kontrahenta. Kolejny miesiąc, gdy wybiera on właśnie Ciebie. W Faktura.pl trzymamy kciuki, abyś w swoim koncie zdefiniował jak najwięcej takich faktur. Podpowiadamy, jak zrobić to prosto i przyjemnie.

Ustawiaj dokument cykliczny po swojemu:

  • Na podstawie istniejącego dokumentu
  • Na podstawie nowego dokumentu

1. Faktura cykliczna na podstawie istniejącego dokumentu.

Po wystawieniu Faktury VAT, Faktury Proforma, Rachunku, Faktury Uproszczonej czy Faktury Marży, przechodzisz bezpośrednio do podglądu tego dokumentu. Właśnie tam znajdziesz magiczny przycisk z dodatkową opcją: UTWÓRZ CYKLICZNĄ.

Dodatkowe opcje do faktury

 

Kliknij w niego, a otworzy się ta sama faktura, którą wystawiłeś, wraz z dodatkowymi opcjami cykliczności:

Faktura cykliczna

Wybierz, czy chcesz wystawiać ten dokument:

– w cyklach miesięcznych – w takim przypadku wybierz dzień miesiąca, w którym będzie generowana faktura cykliczna;

– w cyklach tygodniowych – wtedy wybierz dzień tygodnia, w którym będzie generowana faktura cykliczna.

Ustaw od kiedy i do kiedy ma się generować Twój dokument i to wszystko. Bez zbędnych pól do uzupełniania czy zaznaczania.

sowa poleca portal

Dodatkowo w fakturze cyklicznej ustawisz przydatne opcje: wysyłkę faktury mailem do odbiorcypowiadomienie odbiorcy SMSprzycisk płatności online i pieczęć prewencyjną. Po ich zaznaczeniu będą aktywne dla zdefiniowanego dokumentu cyklicznego.

Wysyłka mailem do odbiorcy

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie mailowe na dzień przed wygenerowaniem faktury cyklicznej, zaznacz checkbox:

Powiadamiaj mnie e-mailem

2. Faktura cykliczna na podstawie nowego dokumentu.

W bocznym Menu w Twoim koncie kliknij „Nowa faktura cykliczna”, wybierz rodzaj dokumentu, ustaw cykl jej generowania i wypełnij pola, tak, jak przy wystawianiu standardowego dokumentu.

Nowa Faktura cykliczna

Dostęp do informacji o Twoich fakturach cyklicznych znajdziesz w zakładce: Dokumenty – Zaplanowane.

Zaplanowane faktury

 

 

Poprzez opcje: usuwasz, edytujesz lub sprawdzasz Harmonogram faktur cyklicznych.

Harmonogram faktur

W Harmonogramie podejrzysz datę wygenerowania dokumentu wraz ze statusem: zaplanowana, wstrzymana, zrealizowana. Dodatkowo z tego poziomu wyłączysz generowanie faktury, jeśli z jakiegoś powodu w danym tygodniu lub miesiącu nie będziesz chciał wystawić konkretnego dokumentu.

Tutaj również ponowisz ręcznie wygenerowanie dokumentu, jeśli skończył się miesięczny limit faktur lub zamówione usługi dodatkowe.

Zaplanowane faktury - włącz, wyłącz,ponów

W Faktura.pl sprawiamy, że wystawianie dokumentów księgowych, nawet tych cyklicznych, staje się proste. Automatyczne procesy robimy za Ciebie, żebyś mógł poświęcić się temu, co naprawdę ważne: pozyskaniu nowych klientów, dopracowywaniu produktów, zarabianiu pieniędzy. Sprawdź, w czym jeszcze możemy Ci pomóc.

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program