Jak wystawić fakturę cykliczną?
01.01.2017
01.01.2017
Ustawiaj dokument cykliczny po swojemu:
Po wystawieniu Faktury VAT, Faktury Proforma, Rachunku, Faktury Uproszczonej czy Faktury Marży, przechodzisz bezpośrednio do podglądu tego dokumentu. Właśnie tam znajdziesz magiczny przycisk z dodatkową opcją: UTWÓRZ CYKLICZNĄ.
Kliknij w niego, a otworzy się ta sama faktura, którą wystawiłeś, wraz z dodatkowymi opcjami cykliczności:
Wybierz, czy chcesz wystawiać ten dokument:
– w cyklach miesięcznych – w takim przypadku wybierz dzień miesiąca, w którym będzie generowana faktura cykliczna;
– w cyklach tygodniowych – wtedy wybierz dzień tygodnia, w którym będzie generowana faktura cykliczna.
Ustaw od kiedy i do kiedy ma się generować Twój dokument i to wszystko. Bez zbędnych pól do uzupełniania czy zaznaczania.
Dodatkowo w fakturze cyklicznej ustawisz przydatne opcje: wysyłkę faktury mailem do odbiorcy, powiadomienie odbiorcy SMS, przycisk płatności online i pieczęć prewencyjną. Po ich zaznaczeniu będą aktywne dla zdefiniowanego dokumentu cyklicznego.
Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie mailowe na dzień przed wygenerowaniem faktury cyklicznej, zaznacz checkbox:
W bocznym Menu w Twoim koncie kliknij „Nowa faktura cykliczna”, wybierz rodzaj dokumentu, ustaw cykl jej generowania i wypełnij pola, tak, jak przy wystawianiu standardowego dokumentu.
Dostęp do informacji o Twoich fakturach cyklicznych znajdziesz w zakładce: Dokumenty – Zaplanowane.
Poprzez opcje: usuwasz, edytujesz lub sprawdzasz Harmonogram faktur cyklicznych.
W Harmonogramie podejrzysz datę wygenerowania dokumentu wraz ze statusem: zaplanowana, wstrzymana, zrealizowana. Dodatkowo z tego poziomu wyłączysz generowanie faktury, jeśli z jakiegoś powodu w danym tygodniu lub miesiącu nie będziesz chciał wystawić konkretnego dokumentu.
Tutaj również ponowisz ręcznie wygenerowanie dokumentu, jeśli skończył się miesięczny limit faktur lub zamówione usługi dodatkowe.
W Faktura.pl sprawiamy, że wystawianie dokumentów księgowych, nawet tych cyklicznych, staje się proste. Automatyczne procesy robimy za Ciebie, żebyś mógł poświęcić się temu, co naprawdę ważne: pozyskaniu nowych klientów, dopracowywaniu produktów, zarabianiu pieniędzy. Sprawdź, w czym jeszcze możemy Ci pomóc.
Polecane artykuły
22.11.2023
Choć w ostatnich latach zmienia się optyka tego, w jakim kierunku zmierza Unia Europejska, wciąż jej fundamentem pozostają zasady, które legły u podstaw zawiązania tego specyficznego sojuszu na naszym kontynencie. Jednym z podstawowych zadań Wspólnoty jest stworzenie uczciwego i konkurencyjnego rynku wewnętrznego, w którym każdy będzie mógł na równych zasadach prowadzić działalność gospodarczą. Parlament Europejski przez ponad pół wieku swojego istnienia wprowadził wiele regulacji dotyczących tego obszaru. Dziś przedstawię jedną z nich – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2560 z dnia 14 grudnia 2022 r. w sprawie subsydiów zagranicznych zakłócających rynek wewnętrzny, którego przepisy częściowo weszły w życie 12 października 2023 r.
czytaj dalej22.11.2023
Prowadzenie działalności gospodarczej jest nieustanną walką z kontrahentami, konsumentami i konkurencją. W cywilizowanych krajach państwo stoi na straży tego, by była to walka utrzymana w pewnych ramach wynikających z wartości, jakie umówiliśmy się chronić jako społeczeństwo. Im większy gracz na rynku, tym większą ma pokusę, by naginać obowiązujące zasady i stosować praktyki, które prawo uznaje za naruszające interesy klientów lub konkurentów. Z tego powodu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważnie przygląda się porozumieniom, jakie przedsiębiorcy zawierają między sobą w ramach prowadzonej działalności. Dziś przyjrzymy się legalności tzw. porozumień dystrybucyjnych.
czytaj dalej22.11.2023
Kontrola firmy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego przedsiębiorcy. Skomplikowane, rozbudowane i notorycznie zmieniane przepisy sprawiają, że – mimo najlepszych chęci – trudno jest przestrzegać wszystkich obowiązków, zakazów i nakazów serwowanych nam przez ustawodawcę. Urzędnicy zdają się o tym zapominać i z całą bezwzględnością szukają, a następnie karzą za nieprawidłowości, które pojawiają się w przedsiębiorstwach. Dziś przedstawię, jak wygląda kontrola z perspektywy ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (dalej: ustawa).
czytaj dalej