Jak regulować swoje zobowiązania fakturami, które wystawiasz?
13.12.2017
13.12.2017
Sprzedaż faktur z wydłużonym terminem płatności, potocznie nazywana faktoringiem, to jeden ze sposobów utrzymania własnej płynności finansowej. To dodatkowe źródło finansowania (alternatywne dla kredytów czy pożyczek bankowych) pozwala rozwijać działalność gospodarczą przy jednoczesnym stosowaniu wydłużonych terminów płatności – istotnych z perspektywy kontrahentów. A nic tak nie rozwija skrzydeł w biznesie, jak długofalowa współpraca z zadowolonym klientem.
Sprzedaż faktur z wydłużonym terminem płatności do odpowiedniej instytucji finansowej, umożliwia odzyskanie gotówki już w ciągu kilku dni – a nawet godzin – po wystawieniu faktury. Zamiast czekać do terminu płatności, odzyskany pieniądz (nawet do 97% wartości faktury brutto) można od razu przeznaczyć na dowolny cel, np. uregulować zaległe zobowiązania lub kupić nową maszynę produkcyjną.
Sprzedaż faktur z wydłużonym terminem płatności łatwo rozliczyć księgowo, co pozwala zachować równowagę bilansową. Nie jest tu wymagane podpisywanie długofalowych umów ramowych. Jest to dodatkowe źródło finansowania, z którego korzystasz tylko wtedy, gdy masz taką potrzebę. W dodatku za potrąconą przy sprzedaży faktury prowizję otrzymasz fakturę kosztową, na podstawie której odliczysz podatek VAT. Do Ciebie zatem należy decyzja czy zaciągać długoterminowe kredyty bankowe, obciążające budżet firmy, czy zaspokajać bieżące potrzeby finansowe sprzedając – doraźnie lub stale – swoje faktury przychodowe.
Polecane artykuły
26.06.2023
Poniżej możecie zapoznać się z filmem, który w krótko i przejrzyście przedstawia funkcje księgowości automatycznej w naszej aplikacji. Sami zobaczcie, jakie to łatwe!
czytaj dalej13.06.2023
Rozpoczynasz przygodę z Faktura.pl? A może jesteś naszym stałym użytkownikiem? To nieistotne. Prezentujemy 3 filmiki, dzięki którym dowiesz się więcej na temat działania naszej aplikacji. Zapraszamy!
czytaj dalej05.06.2023
Prezentujemy poradnik w jaki sposób należy w serwisie ePłatnik przejść z ulgi na start na ZUS preferencyjny lub pełny. Poniżej zobaczycie, jak to można zrobić.
czytaj dalej