Wygoda, dopasowanie i RWD
01.01.2017 (Aktualizacja: 10.01.2025)
01.01.2017 (Aktualizacja: 10.01.2025)
W zakładce ‘Ustawienia’ w szybki i prosty sposób dodaj swój nowy produkt. Wpisz nazwę towaru lub usługi, cenę netto i wybierz odpowiednią stawkę VAT.
Pamiętaj, że jeśli prowadzisz sprzedaż zwolnioną z VAT, obowiązkowo musisz wypełnić pole PKWiU.
Sprawdź polecany program do faktur
Dla ułatwienia daliśmy Ci możliwość wyboru najbardziej popularnych jednostek, którymi oznaczysz swoje towary lub usługi, takie jak sztuka, kilogram, opakowanie, litr lub tona. Wiemy jednak, że potrzeby przedsiębiorców potrafią być tak zaskakujące, że nawet Sherlock Holmes by na to nie wpadł, dlatego na wszelki wypadek umożliwiliśmy wprowadzenie dowolnej jednostki, jaka będzie ci potrzebna.
Zapisane produkty i jednostki tylko wybierzesz na formularzu faktury, co skróci czas jej wystawiania.
Dodanie na fakturze rachunku bankowego to najpewniejszy sposób na otrzymanie szybkiej zapłaty od Klienta. Zapisanie rachunku bankowego w ustawieniach i ustawienie go jako domyślnego, umożliwi Ci zamieszczenie na dokumencie darmowego przycisku „Kliknij, aby opłacić”.
Domyślny rachunek bankowy przy wystawianiu dowolnego dokumentu jest już umieszczony w formularzu faktury.
Prawidłowa numeracja faktur, to bardzo poważna sprawa. W tej kwestii, jak w żadnej innej, należy zachować ład i porządek. Niektóre numeracje są bardzo intuicyjne i idąc tym tropem, w Faktura.pl zaproponowaliśmy Ci gotowe szablony numeracji dokumentów. Jeśli jednak chcesz utworzyć własne szablony, zrobisz to w prosty sposób w zakładce ’Numeracja Dokumentów’.
Domyślnym schematem numeracji jest format: '{nr}’ '{mies}’ '{rok}’. Dodaj swój własny, uniwersalny schemat, poprzez zmianę kolejności lub np. usunięcie pola {mies}. Stworzoną przez siebie numerację ustaw jako domyślną dla danego typu dokumentu na przykład faktury uproszczonej lub proforma.
Zachowaj ciągłość numeracji poprzez wpisanie ostatniego numeru wystawionej faktury. Dla powyższego schematu numeracji: {nr}/{mies}/{rok}, np. ustawiając ostatni nr jako 3 – Faktura VAT będzie generowana od numeru: 4/2/2017, 5/2/2017, 6/2/2017 itd. Prościej się nie dało.
Tablet, smartphone czy inteligentna lodówka – korzystaj z Faktura.pl na urządzeniach mobilnych w każdej rozdzielczości. Od teraz wystawiaj faktury gdzie chcesz. To tylko kilka kliknięć palcem. Najlepsi robią to w 30 sekund stojąc w korku, spacerując z psem lub lecąc paralotnią. Im szybciej wystawisz fakturę, tym szybciej będziesz cieszyć się pieniędzmi na swoim rachunku.
Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce biznesowej w branżowych mediach. Od lat realizuje misję edukowania przedsiębiorców ws. skutecznego korzystania z faktoringu poprzez tworzenie i dystrybuowanie treści. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji ze specjalizacją Finanse i Bankowość. Redaktor naczelny biznesowego serwisu portal.faktura.pl.
Polecane artykuły
21.10.2024
Aby przygotować program Optima do importowania faktur z aplikacji Faktura.pl, musisz aktywować funkcję "Praca rozproszona" w menu Konfiguracji, a następnie przejść do sekcji Firma -> Ogólne, a następnie w "Pracy rozproszonej" (należy kliknąć w te menu dwukrotnie) zaznacz księgowość i ustaw identyfikator jako "KS".
czytaj dalej10.09.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Środki trwałe – definicja Środki trwałe to składniki majątku przedsiębiorstwa, które są wykorzystywane przez okres dłuższy niż rok w prowadzeniu działalności gospodarczej. Mogą to być zarówno nieruchomości (np. budynki, grunty), maszyny, urządzenia, jak i inne przedmioty materialne. Kluczowe cechy środków trwałych to ich zdolność do wieloletniego użytkowania, kompletny stan oraz konieczność prowadzenia ewidencji w przypadku […]
czytaj dalej13.08.2024 (Aktualizacja: 07.10.2024)
Płynność finansowa firmy to kluczowy element, który decyduje o jej zdolności do terminowego regulowania zobowiązań i kontynuowania działalności. W dynamicznym środowisku biznesowym, zarządzanie finansami wymaga precyzyjnych narzędzi, które pomagają monitorować i kontrolować przepływy pieniężne. Jednym z takich narzędzi jest program do faktur. W jaki sposób może on poprawić płynność finansową firmy?
czytaj dalej