Nasz konsultant pomoże Ci wykorzystać pełne możliwości serwisu

Zamów rozmowę >>

Faktoring odwrotny - mamy lepsze rozwiązanie.

Wypłać środki na swoje zobowiązania jeszcze dziś.

Twoje koszty opłacone w terminie!
Dodatkowe pieniądze dla Twojej firmy dostępne od ręki.


SPRAWDŹ TERAZFaktoring odwrotny - kiedy i dla kogo.
Widzisz faktury kosztowe, myślisz - faktoring odwrotny.

Faktoring odwrotny to nic innego niż kolejna forma finansowania dla sektora biznesowego. Po narzędzie, jakim jest faktoring odwrotny, sięgamy w momencie, gdy brakuje nam środków na opłacenie kosztów związanych, np. z zakupem towaru niezbędnego do stworzenia produktu bądź realizacji usług, znajdujących się w zakresie naszej działalności. Zwracając się do firmy oferującej faktoring odwrotny - prosimy po prostu o pożyczkę. Dzięki tak pozyskanym środkom możemy zakupić dane surowce lub towar - niezbędne do wyprodukowania dóbr i usług, które sami będziemy mogli sprzedać, generując tym samym przychód, a to pozwoli nam spłacić zaciągnięty wcześniej dług.

Proste, ale czy opłacalne?

Dlaczego faktoring odwrotny...
...to nie zawsze dobre rozwiązanie?

Z finansowaniem tego typu wiąże się kilka zagrożeń i problemów. Warto poznać je wszystkie przed wyborem optymalnego wsparcia finansowego dla swojej firmy.

1

CENA

Faktoring odwrotny to produkt obarczony większym ryzykiem niż standardowy faktoring, co sprawia, że jest dość drogi. Udzielające go podmioty często zabezpieczają się dodatkowym ubezpieczeniem, które musi pokryć klient.

2

DODATKOWE ZABEZPIECZENIA

Często spotykanym warunkiem skorzystania z usługi, jaką jest faktoring odwrotny, jest dodatkowe zabezpieczenia pożyczanego kapitału w formie hipoteki, poręczenia lub w formie standardowego faktoringu na należności Twojego klienta.

3

SKOMPLIKOWANY PROCES

Sama procedura przyznawania finansowania w ramach faktoringu odwrotnego przypomina standardowy proces ubiegania się o pożyczkę w banku. Firmy oferujące faktoring odwrotny spoglądają na swoich klientów bardziej surowym okiem, niż w przypadku innych rozwiązań finansowania biznesu, a to sprawia, że cały proces pozyskania finansowania jest długi i mocno skomplikowany.

4

NISKA DOSTĘPNOŚĆ

Na polskim rynku to wciąż usługa, której popularność nie jest aż tak duża. Ma to swoje odzwierciedlenie zarówno w liczbie dostępnych ofert, jak i w tym, że wnioski o tego typu finansowanie nieczęsto rozpatrywane są pozytywnie. Podmioty oferujące faktoring odwrotny baczniej przyglądają się wnioskodawcom, ograniczając ryzyko, akceptują zazwyczaj jedynie prośby od klientów spełniających dość wyśrubowane wymagania.

5

WYSOKIE RYZYKO

Cała odpowiedzialność, zarówno za pozyskanie środków na spłatę jak i dość krótki termin ich pozyskania spoczywa na Twojej firmie, która określone dobra czy produkty do sprzedaży musi dopiero wyprodukować i sprzedać. Jeśli na tym etapie nie masz gwarancji ich sprzedaży, warto uwzględnić mniej ryzykowne rozwiązania - jak chociażby pożyczka dla firm.

Faktoring odwrotny - nie opłaca się ryzykować.
Sprawdź rozwiązania finansowe dla firm od faktura.pl:

SPRAWDŹ CO SIĘ OPŁACA

Jeśli nie faktoring odwrotny to co?
Poznaj finansowanie dla biznesu od faktura.pl.

Działaj, pracuj i zarabiaj!
Potrzebujesz czasu i pieniędzy - właśnie to dostaniesz w faktura.pl.


Wiemy z czym wiąże się prowadzenie przedsiębiorstwa w Polsce. Problemy z płynnością, brak pieniędzy na inwestycję lub zakup podstawowych materiałów spędza sen z powiek wielu właścicielom mniejszych i średnich firm.

Chcesz zawalczyć o rynek, ale brak kapitału może zatrzymać nawet najbardziej wytrwałego zawodnika. Chcąc pomóc polskim przedsiębiorcom w codziennej działalności oraz w budowaniu konkurencyjności rynkowej, stworzyliśmy pakiet rozwiązań finansowych - dostępnych od ręki dla naszych aktualnych i nowych użytkowników.

Sprawdź, co przygotowaliśmy w ramach produktów finansowych dla firm:

Szybka pożyczka 0% dla przedsiębiorstw

 • Wypłać do 10 000 zł od ręki! Swój limit zobaczysz już po zalogowaniu do konta klienta: Sprawdź swój limit >>
 • Nie musisz nawet opuszczać biura - cały proces, od rejestracji, przez złożenie wniosku, po akceptację umowy przeprowadzisz całkowicie online.
 • Spłatę pożyczki rozkładasz na dogodną liczbę rat: od 3 do 12.
 • Oprocentowanie pożyczki to 0%.
 • Jedyny koszt to prowizja, a jej wysokość zależy od kwoty finansowania i liczby rat, którą określisz na etapie składania wniosku.
  Wszystkie wyliczenia i koszty poznasz przed jego wysłaniem.

  Przykładowo: Biorąc pożyczkę 1000 zł na 3 miesiące, koszt prowizji wyniesie 99.90 zł. Każdy pożyczony 1000 zł na miesiąc to koszt 33,30 zł.

Wystaw fakturę i odbierz przelew już dziś!

 • Niczego nie ryzykujesz - wypłacasz swoje, zarobione już wcześniej pieniądze. Twój klient ma czas na uregulowanie zobowiązania, a Ty nie czekasz niecierpliwie na przelew. Korzystasz z pieniędzy, wtedy kiedy trzeba. Spokojnie, Twój klient o niczym się nie dowie.
 • Możesz wypłacić pieniądze z faktury o wartości do 10 000 zł!
 • Możesz wymienić w ten sposób na pieniądze faktury każdego rodzaju (z wyjątkiem faktury zaliczkowej, pro-forma i korygującej).
 • Jedyny koszt w tym przypadku stanowi stała prowizja wynosząca tylko 3,3% wartości faktury, czyli 33 zł za każde finansowane 1000 zł.

Ekspresowy proces przyznania finansowania:
bez skomplikowanych formalności i czasochłonnych akceptacji, całkowicie online.

Wystarczy, że wyrazisz zgodę na weryfikację w BIK i KRD i dołączysz wyciąg z rachunku firmowego z ostatnich 6 miesięcy, a przyznana kwota wpłynie na Twoje konto nawet tego samego dnia.

SPRÓBUJ TERAZ

Pozyskaj pieniądze dla firmy od faktura.pl - opłaca się.
Dlaczego warto skorzystać z naszych rozwiązań finansowych dla biznesu?

1

Dbasz o relacje z dostawcami

Regulujesz swoje zobowiązania w terminie: zyskujesz przewagę negocjacyjną i możliwość uzyskania rabatów przy kolejnych zakupach.
Budujesz wizerunek rzetelnego partnera biznesowego.

2

Zyskujesz więcej czasu na spłatę

Nie musisz martwić się o krótkie terminy płatności za otrzymane dostawy produktów bądź usług. Korzystasz z wypłaconych środków, a ich spłatę rozkładasz w czasie na wygodne, mniejsze raty.

3

Pozyskujesz kapitał, wtedy, gdy go potrzebujesz

Zyskujesz gwarancję uregulowania swoich wierzytelności u dostawców natychmiast po nawiązaniu transakcji, bo środki pozyskujesz ekspresowo - wtedy gdy ich potrzebujesz. Pieniądze na Twoim firmowym koncie - nawet w kilka godzin od złożenia wniosku.

4

Budujesz przewagę konkurencyjną

Uzyskasz lepsze ceny od dostawców - obniżasz koszty, poprawiasz cashflow. Dzięki temu możesz zaproponować swoim klientom niższe ceny, a swoim partnerom biznesowym dłuższe terminy płatności.

Mamy znacznie lepsze rozwiązania niż faktoring odwrotny.
Poznaj bliżej nasze produkty finansowe dla firm.

ZOBACZ WIĘCEJ