Dobry program do faktur

16.11.2021

Dawno minęły czasy, gdy oprogramowanie wspierające działalność gospodarczą było drogie i przez to dostępne dla tylko większych firm. Świat pędzi do przodu, a branża IT oferuje coraz lepsze i tańsze narzędzia, dostępne dla osób bez wykształcenia informatycznego. Ma być prosto i niezawodnie.

Narzędzie dla każdego

Taniejące rozwiązania IT, zarówno po stronie sprzętu jak i oprogramowania oraz powszechna łączność internetowa stworzyły nowe warunki pracy. ”Cyfrowe biurka”, których najważniejszym i często jedynym narzędziem pracy jest laptop z dostępem do sieci. Oprogramowanie web’owe, czyli operujące na serwerach i dające użytkownikowi do siebie dostęp z poziomu przeglądarki internetowej zamieniło w zasadzie każdy komputer w wielofunkcyjny kombajn. Rewolucja nie ominęła też księgowości.

Program do faktur online

Najważniejszym elementem dobrego programu do faktur jest jego intuicyjność. Dobry program do faktur, dzięki swej architekturze, ułatwia swoją obsługę nawet początkującemu użytkownikowi. Najbardziej przydatne funkcje są od razu widoczne, a te mniej używane, ale też niezbędne są o jedno lub dwa naciśnięcia przycisku na myszy dalej. W ten sposób znacząca większość operacji można wykonać praktycznie bez instrukcji, a inne funkcje podpowiedzieć w dosłownie kilku zdaniach.

faktura.pl jest dobrym programem do wystawienia faktur online

Najważniejsze funkcje

Program do faktur faktura.pl jest zbiorem najbardziej potrzebnych rozwiązań, podanych w prosty i czytelny sposób. Tak jak wszędzie, tutaj też obowiązuje Zasada Pareta, zgodnie z którą — w dużym uproszczeniu — kilka podstawowych funkcji zawartych w programie jest wykorzystywanych przez większość czasu. A pozostałe elementy, choć też niezbędne, mniej często.

Pierwsze wyzwanie, przed jakim stanęli twórcy i projektanci systemu faktura.pl było jak połączyć funkcjonalności programu, aby osiągnąć najlepszą satysfakcję klienta. Odpowiedź leżała w pierwszym prawie dobrej informatyki: “Jeśli program może zrobić coś automatycznie, to powinien to zrobić za użytkownika”. Osoba korzystająca z programu potrzebuje jedynie zatwierdzić wybór, który podpowiada system.

Do najważniejszych funkcji faktura.pl należą:

 • faktury cykliczne — regularne wystawianie faktur takich samych lub podobnych;
 • wystaw i wyślij mailem — wygodne i niezawodne mailowanie faktur z poziomu programu;
 • powiadomienia sms o wystawionej fakturze — prosty sposób na dodatkowe powiadomienie klienta;
 • natychmiastowe płatności za faktury — finansowanie pod fakturę, błyskawiczne;
 • status płatności faktur — bardzo przydatne zestawienie faktur i rozliczeń;
 • generowanie raportów księgowych i JPK — obowiązkowo wysyłany do US, ale też przydatny w instytucjach finansowych;

Bardzo przydatne rozwiązania

Oprócz rozwiązań, z których przedsiębiorca korzysta na co dzień, są inne — mniej popularne, ale czasem niezbędne. Drugie prawo dobrej informatyki mówi: „Program musi oferować komplet rozwiązań. Nawet tych, które są rzadziej używane”.

Dlatego tworząc faktura.pl, zadbaliśmy o to, aby program oferował:

 • dedykowany adres e-mail do celów firmowych — dzięki niemu wszystkie otrzymane faktury automatycznie zostaną dodane do kosztów;
 • informacje o ważnych terminach — z automatycznym powiadamianiem o zbliżającej się dacie;
 • ochrona przed opóźnieniami w płatnościach — skuteczna windykacja przedsądowa i procesowa;
 • finansowanie faktur — najprostszy i najszybszy sposób na pieniądze zaraz po wystawieniu faktury;
 • strefa korzyści — rabat na usługi pokrewne, takie jak np. księgowość;
 • baza produktów i kontrahentów — system sam zaktualizuje dane, pobierając informacje z sieci.

Łatwa obsługa

Najprostszym sposobem, aby przekonać się jak łatwy i intuicyjny w obsłudze jest program fakura.pl jest utworzenie konta i wystawienie pierwszej faktury. Darmowe konto oferuje pełną funkcjonalność przez okres próbny. Dzięki temu łatwo można przekonać się jak prosty i przydatny jest program do faktur w działaniu.

sowa poleca portal

Młody przedsiębiorca przekona się, że faktura.pl ułatwiał pracę i wspierał płynne zarządzanie biznesem. Doświadczony biznesmen doceni funkcjonalność programu do faktur, wygodę w obsłudze i umiarkowany koszt.

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program