Do pracy za granicą możesz kupić ubezpieczenie turystyczne

17.07.2017

W Hamburgu na każdym kroku można trafić na Polaków. Część z nich była w mieście turystycznie - jak ja, a część żyje tam i pracuje. Ta ostatnia grupa skłoniła mnie do sprawdzenia jak wygląda kwestia ubezpieczenia do pracy w Niemczech i w ogóle za granicą. Oto co ustaliłem.

Jednak zanim przejdę do ubezpieczeń, napiszę krótko o samym Hamburgu. To piękne miasto, które polecam na weekendowy wypad. Można tam dolecieć np. liniami Wizzair z Gdańska. Lądujemy w pobliskiej Lubece, skąd do Hamburga łatwo dojedziemy specjalnym autobusem. Hamburg to miasto 2500 mostów – jest ich tam znacznie więcej niż w Wenecji. Na każdym kroku widać, że żyje z portu, a wszechobecna woda i kanały dodają Hamburgowi uroku i portowego klimatu. Co warto zobaczyć w Hamburgu? Z pewnością niesamowity tunel dla samochodów i pieszych pod Elbą, nowoczesne HafenCity, Kościół Główny św. Michała (warto wejść na wieżę i zobaczyć miasto z góry!) i miniaturowy świat („Miniatur Wunderland”).

Praca za granicą – kup ubezpieczenie

Osoby wyjeżdżające do pracy, np. do Niemiec, nie zawsze wiedzą, że zwykłe ubezpieczenie turystyczne może też zapewnić ochronę, jeśli wypadek zdarzy się w pracy. Trzeba jedynie wskazać charakter wykonywanej pracy podczas zakupu polisy.

sowa poleca portal

W Internecie można odnaleźć porównywarki gdzie można kalkulacje wykonać samodzielnie i bezpłatnie. Warto sprawdzić, jakie ceny ubezpieczeń do pracy za granicą obowiązują np. w przypadku pracy w Anglii, a jakie w Niemczech, Francji lub we Włoszech. Taka ochrona może być na wagę złota w przypadku nagłych wypadków.

Jeżeli ten artykuł był pomocny, pomyśl jak pomocny jest nasz program