Nasz konsultant pomoże Ci wykorzystać pełne możliwości serwisu

Zamów rozmowę >>

Interesuje Cię sprzedaż wierzytelności?

Mamy lepsze rozwiązanie.

Wypłać swoje pieniądze i nie czekaj na dłużnika.
Sprawdź najlepsze produkty finansowe dla firm od faktura.pl


SPRAWDŹ TERAZCzy wiesz, że…
szansa na opłacenie faktury przez klienta maleje o 50 % już po 6 miesiącach opóźnienia?

Jeśli masz problem z klientami zwlekającymi z zapłatą za otrzymane faktury - rozwiązania warto poszukiwać dużo wcześniej. Tylko jak znaleźć te najlepsze? Co zrobić gdy klient spóźnia się z płatnością? Kiedy warto skorzystać z windykacji, a kiedy poczekać na przelew? Co zrobić gdy sami potrzebujemy pieniędzy dla firmy? I czy sprzedaż wierzytelności to zawsze dobre rozwiązanie? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania - jesteś w dobrym miejscu.

Sprzedaż wierzytelności - mamy dobrą alternatywę.
Poznaj finansowanie dla biznesu od faktura.pl.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu we współpracy z przedsiębiorcami, dobrze poznaliśmy potrzeby i problemy, z jakimi każdego dnia zmagają się przedstawiciele małego biznesu. Pozyskaną wiedzę wykorzystaliśmy w budowie narzędzi finansowych dla firm, które są najlepiej dopasowanymi rozwiązaniami w zakresie pozyskiwania finansowania dla własnej działalności. Chcieliśmy stworzyć alternatywę dla ofert, które charakteryzują się skomplikowanym procesem, długim czasem oczekiwania lub wysokimi kosztami. Opracowaliśmy produkty finansowe dla firm, które oferując wygodny proces wnioskowania, łatwy i ekspresowy dostęp do pieniędzy - są najlepszą odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego biznesu, w którym czas i mobilność odgrywają ogromnie ważną rolę.

ROZWIĄZANIA FINANSOWE DLA FIRM OD FAKTURA.PL TO:

  1. Ekspresowy dostęp do pieniędzy - dziś składasz wniosek i jeszcze tego samego dnia możesz otrzymać przelew.
  2. Jasne zasady i stałe koszty - całościowy koszt korzystania z dodatkowych pieniędzy poznasz już w pierwszym kroku wypełniania wniosku, u nas nie znajdziesz ukrytych prowizji i niejasnych kosztów .
  3. Nieograniczony dostęp - masz możliwość sięgnięcia po pieniądze z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Cały proces wnioskowania i weryfikacji odbywa się online.
  4. Prosta weryfikacja - wystarczy akceptacja zgody na weryfikację w BIK i wyciąg z rachunku firmowego z ostatnich 6 miesięcy. Nie potrzebujemy dodatkowych poręczeń, ani zabezpieczeń.
  5. Rozwiązania dopasowane do potrzeb - masz do wyboru dwa produkty, które w zależności od bieżącej sytuacji dopasujesz do swojej firmy.

Co dla Ciebie przygotowaliśmy:

Wymiana faktur sprzedażowych na pieniądze.

Nie martw się więcej o przeterminowane płatności. Wystaw fakturę z faktura.pl i otrzymaj przelew za nią jeszcze w ten sam dzień. Sfinansujemy Twoje faktury, a Ty będziesz mógł zaoferować klientowi czas na uregulowanie płatności.

SPRAWDŹ TERAZ

Ekspresowa pożyczka 0% dla firm

Szybki dostęp do pieniędzy dla działalności w formie pożyczki 0 %. Przelew może trafić na Twoje firmowe konto jeszcze w dniu złożenia wniosku. Przyznany limit kredytowy możesz zobaczyć po zalogowaniu do konta użytkownika w faktura.pl. Składasz wniosek online i czekasz na maila potwierdzającego wypłatę pożyczki. Prościej się nie da.

SPRAWDŹ TERAZ

Sprzedaż wierzytelności nie zawsze się opłaca.
Jak inaczej pozyskać pieniądze dla firmy?

Jeśli męczy Cię ciągłe przypominanie klientom o niezapłaconych fakturach, rozwiązaniem o którym pomyślisz może być właśnie sprzedaż wierzytelności. Na rynku nie brakuje firm oferujących tego typu obsługę długu Twoich kontrahentów. Może się to jednak wiązać z kilkoma ryzykami, a samo rozwiązanie może okazać się dla nas za drogie lub zwyczajnie niedostępne.

Nieadekwatnie wysokie koszty.

Sprzedaż wierzytelności to proces, w którym nasze wierzytelności cedujemy na inny podmiot. W ten sposób pozbywamy się uciążliwego długu, którego nie byliśmy w stanie sami wyegzekwować. Oczywiście za takie zbycie wierzytelności musimy zapłacić. W praktyce podmiot, który odkupuje od nas dany dług pobierze określoną opłatę - prowizję uzależnioną od wartości danej wierzytelności lub określoną kwotę za obsługę, której minimalna wartość jest stała. W niektórych przypadkach - szczególnie gdy dług naszego klienta nie jest duży - skorzystanie z tego typu usługi może być zatem nieopłacalne, gdyż za odzyskane pieniądze będziemy musieli zapłacić nieadekwatnie dużo. Dlatego też sporo firm oferujących sprzedaż wierzytelności wyznacza minimalną wartość skupowanych długów zaczynając od kwot pięciocyfrowych. Tymczasem, jak wynika z naszych analiz, wielu mniejszych i średnich przedsiębiorców ma problem z płatnościami mniejszymi niż 10 000 zł. Koszt takiej operacji będzie uzależniony również od poziomu trudności ściągnięcia długu od Twojego kontrahenta, a zatem od stopnia wypłacalności dłużnika. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem może okazać się zatem standardowa windykacja, choć należy ją rozważać raczej w kategorii ostatecznych rozwiązań, niesie to ze sobą bowiem określone konsekwencję - jak choćby duża szansa na utratę klienta.

Ryzyko utraty kontrahenta.

Podobnie jak w przypadku uruchomienia procesu windykacyjnego, sprzedaż wierzytelności jest procesem, o którym Twój klient zostanie powiadomiony. Jeśli nie jest on Twoim stałym partnerem biznesowym lub w związku z częstymi problemami z płatnością nie zamierzasz z nim ponownie współpracować, nie musisz się tym przejmować. Jeśli jednak zależy Ci na utrzymaniu tej relacji lub nie zrywaniu stałej umowy, warto uwzględnić ewentualną reakcję klienta na podjęte przez Ciebie kroki. Sprzedaż wierzytelności może nie być dobrym rozwiązaniem w przypadku klientów, którzy zmagają się wyłącznie z chwilowymi problemami finansowymi oraz w przypadku tych, których płatność nie jest jeszcze przeterminowana, ale potrzebują więcej czasu na jej uregulowanie. Dopasowując metody do konkretnych przypadków masz gwarancję zachowania intratnych kontraktów i dobrych relacji ze swoimi partnerami.

Sprawdź rozwiązania, które są świetną alternatywą dla sprzedaży wierzytelności. Sprawdź produkty opracowane przez zespół faktura.pl:

Pieniądze na koncie jeszcze dziś - bez stresu, bez nerwów, bez skomplikowanych procedur.

SPRAWDŹ TERAZ

Sprzedaż wierzytelności to nie jedyne rozwiązanie.

Jeśli więc masz faktury sprzedażowe, które wciąż nie zostały opłacone, a potrzebujesz pieniędzy na bieżącą działalność po prostu dokonaj wymiany.

Wystaw fakturę w faktura.pl, a my ją opłacimy - jeszcze tego samego dnia. Zobacz jak to działa:

1

Zaloguj się lub zarejestruj w faktura.pl.

2

Wystaw fakturę sprzedażową i wybierz opcję:
Wypłać pieniądze za fakturę.

3

Poczekaj na maila z potwierdzeniem wypłaty. Potwierdź numer konta i odbierz przelew.

WYMIEŃ FAKTURĘ

Otrzymaj dodatkowe środki w ramach ekspresowej pożyczki 0 %. Zobacz jak to działa:.

1

Zaloguj się lub zarejestruj w faktura.pl i sprawdź przyznany limit finansowania - nawet 10 000 zł dostępne od ręki

2

Wypełnij wniosek, wybierz kwotę i liczbę rat, zaakceptuj zgody na weryfikację i dołącz wyciąg z konta firmowego.

3

Poczekaj na maila z potwierdzeniem przyznania finansowania. Potwierdź numer konta i odbierz przelew.

WYPŁAĆ PIENIĄDZE

Nie musisz sprzedać wierzytelności, aby pozyskać pieniądze dla swojego biznesu . Sprawdź rozwiązania ułatwiające bieżące finansowanie działalności od faktura.pl:

Wypłać pieniądze za wystawione faktury

Weź szybką pożyczkę 0 %

W faktura.pl lubimy wspierać polskich przedsiębiorców, bo wierzymy, że mały biznes ma wielkie przełożenie na całą gospodarkę.
Przekonaj się jak łatwo otrzymać pieniądze dla firmy:

SPRAWDŹ TERAZ