Pieniądze na start dla Twojej Firmy

Odbierz nawet do
150 000 zł
na otwarcie działalności gospodarczej!

Zostaw swoje dane – pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie!

Pomożemy Ci uzyskać finansowanie!

Skorzystaj z rządowego programu wsparcia przedsiębiorczości „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie” i odbierz środki na podjęcie działalności gospodarczej lub stworzenie nowego miejsca pracy.

Poznaj korzyści programu
„Wsparcie w Starcie” do 150 000 zł

Profesjonalne doradztwo na etapie składania wniosku

Najlepsze warunki finansowania na rynku

Pomoc w wyborze właściwego zabezpieczenia

Możliwość wnioskowania na terenie całej Polski

Doradztwo po zawarciu umowy pożyczki

Możliwość uzyskania umorzenia pożyczki

Na co możesz przeznaczyć te środki?

Zakup niezbędnych środków trwałych

Zakup towarów, które będziesz sprzedawać

Kursy i szkolenia zawodowe

Pokrycie kosztów związanych ze startem działalności

Pokrycie kosztów stałych przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności

Podatek VAT

Zapisz się na konsultację z ekspertem
i dowiedz się, czy Twoja firma może liczyć na środki na start!

Najczęściej zadawane pytania

Maksymalna kwota finansowania to 20-krotność przeciętnego wynagrodzenia, które za rok 2024 wyniosło 7768,35 zł brutto, w związku z tym maksymalna wartość finansowania wyniesie ponad 155 367 zł.
Celem programu jest rozwój przedsiębiorczości i wsparcie tworzenia nowych miejsce pracy w związku z tym skierowany jest w dużej mierze do studentów pierwszego i drugiego stopnia studiów wyższych, absolwentów szkół zawodowych i studiów wyższych, u których od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego upłynęło maksymalnie 48 miesięcy, opiekunów osób niepełnosprawnych oraz osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie pracy.
Jednym z najważniejszych warunków jest brak zatrudnienia. Wnioskodawca od chwili złożenia wniosku o pożyczkę do momentu założenia firmy nie może wykonywać pracy zarobkowej ani na umowach o pracę, ani z tytułu umów cywilnoprawnych, a dodatkowo w przeciągu ostatnich 12 miesięcy nie mógł prowadzić innej działalności gospodarczej.
Środki mają być przeznaczony na rozpoczęcie działalności i realizację celów biznesowych, w związku z tym początkujący przedsiębiorca może spożytkować środki na: zakup niezbędnych środków trwałych zakupów towarów, którymi będzie obracał, kursy i szkolenia zawodowe, pokrycie kosztów związanych z wystartowaniem, pokrycie kosztów stałych przez okres maksymalnie do 6 miesięcy oraz podatek vat.
Tak, wartość pożyczki może ulegać zmianie, gdyż jest uzależniona od aktualnej wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za poprzedni kwartał. Maksymalna kwota pożyczki wyliczana jest jako 20-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Aktualna wartość pożyczki jest opublikowana na niniejszej stronie, oraz u naszych pośredników finansowych.
We wniosku do programu rządowego „wsparcie w starcie” muszą znaleźć się szczegółowe informacje dotyczące planowanej działalności gospodarczej w tym wnioskowana kwota, kosztorys, przewidywane wpływy, planowane PKD, prognoza ekonomiczna obejmująca efektywność prowadzonej działalności, dyplom ukończenia szkoły, zaświadczenie z PUP o statusie bezrobotnego, opis przedsięwzięcia, informacje o stanie cywilnym, oświadczenie o niekaralności, oświadczenie o nieubieganiu się o inne środki publiczne, zaświadczenie pomocy de minimis lub jej braku.
Środków uzyskanych w programie wsparcia nie można przeznaczyć na opłacanie kosztów osobowych rozumianych jako wynagrodzenia pracowników lub opłat z tytułu ubezpieczenia społecznego. Pozyskane środki mają służyć jako źródło finansowania nowo otwartej indywidualnej działalności gospodarczej, w związku z tym nie można z ich pomocą finansować działalności prowadzonej w formie spółki prawa handlowego. Jednocześnie środki nie mogą być przeznaczane na przejętą działalność gospodarczą np. od współmałżonka lub najbliższego członka rodziny lub finansowanie zakupu środków trwałych i obrotowych od członka rodziny prowadzącego działalność o takim samym profilu w tym samym miejscu.