powrót

Jak szybko pozyskać zapłatę za fakturę?

Prowadzisz własną firmę. Zatrudniasz pracowników, pilnujesz rachunków, szukasz nowych obszarów rozwoju i pozyskujesz nowych klientów. No właśnie…. a wśród tych klientów są i tacy, którzy stosują wydłużone terminy płatności faktur i tego samego oczekują od Ciebie. Prowadzenie biznesu w sytuacji, gdy kontrahenci wymagają długich terminów płatności to nie jest prosta sprawa – zwłaszcza gdy samemu trzeba na bieżąco regulować swoje zobowiązania. Jak zatem zdobyć szybko gotówkę na bieżące wydatki?

Jak szybko pozyskać zapłatę za fakturę?

Nie musisz czekać na zapłatę za swoje faktury aż do terminu płatności. Możesz je zamienić na pieniądze od razu po ich wystawieniu. Jest to idealna alternatywa dla faktoringu, gdzie odbywa się sprzedaż faktur niewymagalnych. W przypadku mikro i małych przedsiębiorstw, dla których liczą się proste i elastyczne rozwiązania, zamiana faktury na pieniądze przyjmuje postać usługi finansowej on-line. Prosta w obsłudze, umożliwia pozyskanie finansowania nawet w jeden dzień.

Usługa polega na zamianie wystawionych faktur niewymagalnych (takich, których termin płatności jeszcze nie upłynął) na pieniądze. Dla nowych Użytkowników jest to kwota od 500 zł do 10 000 zł, z terminem płatności od 7 do 90 dni. Transakcja odbywa się w ekspresowym tempie. Środki finansowe, bez długotrwałych i zbędnych formalności, przelewane są na firmowe konto, już w 24 godziny.

Chcę zamienić fakturę na pieniądzeKomu opłaca się zamiana faktur na pieniądze?

- przedsiębiorcom wystawiającym faktury z długim terminem płatności (7 do 90 dni),

- firmom poszukującym alternatywnych źródeł finansowania bieżącej działalności,

- właścicielom małych firm, dla których liczy się czas, jasne kryteria finansowania i mobilność usług finansowych, bez zmuszania do podpisywania umów o współpracy,

- przedsiębiorcom, którzy chcą zwiększyć konkurencyjność swojego biznesu,

- młodym przedsiębiorcom, startupom bez historii kredytowej, jak również doświadczonym biznesmenom, dla których liczy się pewność i bezpieczeństwo.

Jak działa zamiana faktury na pieniądze?

Zamiana faktury na pieniądze to dość młode rozwiązanie w faktura.pl, choć odpowiedzialna za nią firma Blue Media S.A. posiada bogate doświadczenie w finansach. Wszystkie czynności związane z zamianą faktur na pieniądze odbywa się tu on-line. Wierzytelności można sprzedawać dosłownie za pomocą kilku kliknięć na telefonie komórkowym, o każdej porze i z każdego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do Internetu. Przelew gotówki za fakturę następuje zaraz po zakończeniu weryfikacji i zatwierdzeniu transakcji. Nie trzeba podpisywać długoterminowych umów, a formalności związane z transakcją, ograniczono do minimum.

Zapytaj nas o więcej szczegółów