powrót

Jak szybko pozyskać zapłatę za fakturę?

Prowadzisz własną firmę. Zatrudniasz pracowników, pilnujesz rachunków, szukasz nowych obszarów rozwoju i pozyskujesz nowych klientów. No właśnie…. a wśród tych klientów są i tacy, którzy stosują wydłużone terminy płatności faktur i tego samego oczekują od Ciebie. Prowadzenie biznesu w sytuacji, gdy kontrahenci wymagają długich terminów płatności to nie jest prosta sprawa – zwłaszcza gdy samemu trzeba na bieżąco regulować swoje zobowiązania. Jak zatem zdobyć szybko gotówkę na bieżące wydatki?

Jak szybko pozyskać zapłatę za fakturę?

Nie musisz czekać na zapłatę za swoje faktury aż do terminu płatności. Możesz je sprzedawać od razu po ich wystawieniu. Sprzedaż faktur niewymagalnych to obecnie najszybciej rozwijająca się usługa finansowa na rynku. Najczęściej występuje jako różnego typu faktoring. W przypadku mikro i małych przedsiębiorstw, dla których liczą się proste i elastyczne rozwiązania, przyjmuje ona postać usług finansowych on-line. Proste w obsłudze platformy internetowe, umożliwiają pozyskanie finansowania nawet w jeden dzień.

Usługa polega na sprzedaży faktur niewymagalnych (takich, których termin płatności jeszcze nie upłynął) instytucji finansowej. Zazwyczaj są to faktury o niskich lub średnich nominałach, z długim terminem płatności. Transakcja odbywa się w ekspresowym tempie. Środki finansowe, bez długotrwałych i zbędnych formalności, przelewane są na firmowe konto, już w 24 godziny.

Chcę sprzedać fakturęKomu opłaca się sprzedaż faktur?

- przedsiębiorcom wystawiającym faktury z długim terminem płatności,

- firmom poszukującym alternatywnych źródeł finansowania bieżącej działalności,

- właścicielom małych firm, dla których liczy się czas, jasne kryteria finansowania i mobilność usług finansowych, bez zmuszania do podpisywania umów o współpracy,

- przedsiębiorcom, którzy chcą zwiększyć konkurencyjność swojego biznesu,

- młodym przedsiębiorcom, startupom bez historii kredytowej, jak również doświadczonym biznesmenom, dla których liczy się pewność i bezpieczeństwo.

Jak działają inteligentne platformy wykupu wierzytelności?

Inteligentne platformy wykupu wierzytelności to dość młode rozwiązanie na polskim rynku, choć odpowiedzialne za nie firmy posiadają bogate doświadczenie w finansach. Większość czynności związanych ze sprzedażą faktur odbywa się tu on-line. Wierzytelności można sprzedawać dosłownie za pomocą kilku kliknięć na telefonie komórkowym, o każdej porze i z każdego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do Internetu. Przelew gotówki za fakturę następuje zaraz po zatwierdzeniu transakcji. Nie trzeba podpisywać długoterminowych umów, a formalności związane z transakcją, ograniczono do minimum.

Zapytaj nas o więcej szczegółów.