04 Maja
2017
powrót

Wymieniaj walutę po kursie, który sam ustalasz, całkowicie online.

To się opłaca! Twoja firma świadczy usługi dla klientów zza granicy lub współpracuje z zagranicznym dostawcą? To świetnie, zdobywanie nowych rynków to coś, co pozwoli Ci być zawsze o krok przed konkurencją. Jeśli wystawiasz faktury w obcej walucie, prawdopodobnie co jakiś czas mierzysz się z procesem wymiany uzyskanych w ten sposób środków na złotówki. Wizyty w stacjonarnym kantorze chyba żadnemu przedsiębiorcy nie jawią się jako najlepszy scenariusz. Jak więc to zrobić wygodniej, a przede wszystkim mądrzej?

Wymieniaj walutę po kursie, który sam ustalasz, całkowicie online.

Jak sprytnie wymieniać waluty online?

Oczywiście możesz skorzystać z pośrednictwa swojego banku lub takiego, który oferuje usługę w postaci online’owego kantoru, wówczas musisz się jednak liczyć z dużym bankowym spreadem. Na szczęście wraz z rozwojem nowoczesnych narzędzi finansowych na rynku pojawiły się platformy, które umożliwiły handel walutami z pominięciem pośrednictwa banków czy standardowych kantorów.

Zawsze jest na rynku ktoś, kto daną walutę chce sprzedać i ktoś, kto chce ją kupić. Wystarczyło więc stworzyć miejsce, w którym obie te strony łatwo się znajdą i zaczną handlować ze sobą bezpośrednio. Społecznościowa wymiana walut, bo tak właśnie nazywa się ten proces, to nowoczesne i bardziej opłacalne podejście do wymiany walut, z którego chętnie korzysta coraz więcej Polaków i właścicieli firm uzyskujących dochody w obcej walucie.

Szybko i po swojemu!

Walutę można w ten sposób wymienić wygodnie, nie wychodząc z domu, samemu ustalając kurs waluty, po którym chcemy ją zakupić lub sprzedać. To świetna opcja, która umożliwia wymianę na której nie stracimy, jeśli więc nie potrzebujesz gotówki od razu, możesz ustalić nieco wyższy kurs i poczekać, aż w odpowiednim czasie znajdzie się ktoś, kto skorzysta z Twojej oferty.

Jeśli jednak chcesz dokonać transakcji szybko, możesz również skorzystać z opcji wymiany po kursie oferowanym na platformie. Sprawdź aktualnie wyznaczone przez użytkowników kursy i najbardziej atrakcyjne oferty, skorzystaj z nich, wymień środki i zleć wypłatę na swoje konto, zamykając cały proces w kilku minutach.

Kto już korzysta ze społecznościowej wymiany walut i gdzie można to zrobić?

Prostota i wygoda rozwiązania oraz fakt, że przy takiej wymianie unikamy pośredników i kosztów z tym związanych (w tym spreadu), sprawiły, że społecznościowa wymiana walut postrzegana jest jako atrakcyjny, sprytny i opłacalny sposób na zakup lub sprzedaż waluty przez przedsiębiorców uzyskujących przychody w obcej walucie.

To bardzo elastyczne narzędzie: w taki sposób możesz wymienić zarówno małą jak i dużą kwotę, jednorazowo lub cyklicznie. Wszystko czego potrzebujesz to rejestracja na platformie, która oferuje taką usługę.

Taki atrakcyjny “społecznościowy kantor” odnajdziesz na www.waluty.kokos.pl. Wystarczy, że poświęcisz chwilę na założenie konta i możesz szybko dokonać wymiany waluty z innymi jej użytkownikami. Dzięki temu już nigdy nie stracisz czasu na podróże do kantoru i zyskasz znacznie więcej pieniędzy na handlu walutami.

Przykładowe potwierdzenie transakcji wymiany walut w serwisie Waluty Kokos

Źródło: kokos.pl

Jak działa społecznościowa wymiana walut na Kokos.pl.

4 kroki do wymiany walut, na której nigdy nie stracisz

  1. Zarejestruj się na platformie >>

  2. Wpłać walutę jaką chcesz wymienić.
  3. Wystaw ofertę kupna/sprzedaży na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach lub skorzystaj z gotowych ofert innych użytkowników!
  4. Wypłać wymienione środki na swoje zdefiniowane konto!

Zobacz jakie to proste:
Co zyskujesz na społecznościowej wymianie walut:

  • Samodzielne ustalanie kursu wymiany, po którym chcesz kupić lub sprzedać walutę.
  • Dostęp do najkorzystniejszych ofert od innych użytkowników.
  • Możliwość wygodnej wymiany waluty z każdego miejsca i o każdej porze.
  • Dostęp do wymienionych środków po kilku minutach.
  • Elastyczne narzędzie z możliwością wymiany kilku popularnych walut w jednym miejscu.
  • Więcej czasu na rzeczy naprawdę ważne.

Chcesz ustalić indywidualne warunki współpracy? Skontaktuj się z naszym specjalistą.

Martin

Martin Brańka

International Business Development Manager

Tel: +48 606405000

E-mail: martin.branka@bluemedia.pl